Świdnica samorządem równych szans

Świdnica samorządem równych szans

w Region

Świdnickie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych jeszcze przed rozpoczęciem swojej działalności uzyskało nagrodę. Miasto Świdnica, które przy wsparciu unijnych funduszy zrealizowało inwestycję, zostało uhonorowane tytułem „Samorząd Równych Szans 2011".

– Wyróżnienie to dla nas spora niespodzianka, ale i zobowiązanie, by Centrum w jak najlepszy sposób pozwalało na rozwój organizacji pozarządowych. To ważne zadanie, bo z pomocy sektora pozarządowego korzystają świdniczanie. Konkurs promuje działania integrujące osoby niepełnosprawne ze środowiskiem lokalnym i aktywizujące je. Cieszymy się z tego, że wysiłek miasta, by stworzyć dobre warunki do działania również dla nich został zauważony – mówi prezydent Wojciech Murdzek.

Wyróżnienie w sobotę, 24 września wręczano w Zakopanem podczas Ogólnopolskiego Forum Integracji Społecznej, zorganizowanego pod patronatem Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Był tam przedstawiciel władz miasta.- Znaleźliśmy się w nielicznym gronie samorządów, które uhonorowano statuetką „Samorząd Równych Szans 2011". Podczas uroczystości podkreślono duże zaangażowanie finansowe miasta, a także nowatorstwo pomysłu. Warto pamiętać, że niewiele samorządów nawet większych od nas zdecydowało się na uruchomienie centrum dla organizacji pozarządowych z takim rozmachem – mówi Tadeusz Niedzielski, dyrektor Departamentu Edukacji i Kultury Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Konkurs, który wyróżnia najlepsze praktyki jednostek samorządu terytorialnego w zakresie polityki na rzecz osób niepełnosprawnych, zorganizowała Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego z Krakowa.Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych zainauguruje swoją działalność jeszcze w październiku. W przebudowanym budynku przy ul. Długiej 33 znajdują się: biura dla pracowników, doradców oraz użytkowników centrum, sala wielofunkcyjna, z możliwością podziału na dwie mniejsze sale, sale szkoleniowe z zapleczem socjalnym na każdym piętrze. W nowej siedzibie organizacje będą miały zapewnione miejsce do prowadzenia działalności i spotkań, a także niezbędny sprzęt, w tym komputerowy. Będą mogły skorzystać z obsługi sekretariatu, doradztwa prawnego, szkoleń. W centrum znajdzie swoje miejsce kilkadziesiąt organizacji.Przebudowa budynku na potrzeby centrum kosztowała 5,5 mln zł, z czego 2,6 mln zł to dofinansowanie z funduszy unijnych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Kolejne drogi do remontu

Droga do gruntów rolnych w Grzędach Górnych zostanie poddana przebudowie na długości

W trosce o bezpieczeństwo

Grupa Sudecka GOPR  przeprowadzała cykl ćwiczeń w zakresie ewakuacji i transportu ludzi,
Go to Top