Świdnica z Centrum przesiadkowym

Świdnica z Centrum przesiadkowym

w Region

Dofinansowanie budowy Centrum przesiadkowego w Świdnicy pewne. Decyzję kilka dni temu podjął Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Dzięki temu na inwestycję wartą ponad 24 mln zł miasto otrzyma blisko 16 mln zł z funduszy unijnych. Podróżni zyskają komfortowe warunki do korzystania z komunikacji kolejowej i autobusowej.

Prace przy budowie centrum rozpoczęły się w Świdnicy na jesieni 2010 r. niezależnie od decyzji o dofinansowaniu. Obecnie trwa przebudowa budynku dworca Świdnica Miasto przejętego przez Świdnicę od PKP. Centrum przesiadkowe to sztandarowa inwestycja miasta, która przygotowywana była przez ostatnie lata. Projekt budowy centrum przesiadkowego na bazie dawnego dworca kolejowego i autobusowego opiewa na 24.100.191 złotych. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję, dzięki której Świdnica pozyska 15.974.251 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, którym zarządza samorząd województwa. Pozostałą kwotę miasto dołoży z własnego budżetu. Większość wkładu będą stanowiły wydatki związane z remontem budynku dworca.

Centrum przesiadkowe ma znaczenie nie tylko lokalne, ale też regionalne. Będzie spinać połączenia kolejowe, autobusowe i realizowane przez prywatnych przewoźników. Według szacunków z centrum przesiadkowego w Świdnicy będzie korzystać 460 tysięcy podróżnych rocznie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Zamkowe 5 złotych

Do obiegu trafiła kolekcjonerska moneta 5 złotowa z wizerunkiem Zamku Książ w
Go to Top