Świebodzickie Święto Ziemniaka

Świebodzickie Święto Ziemniaka

w Region

Pogoda jak na zamówienie, pyszne potrawy z ziemniaka, kiełbaski z grilla, ziemniaczane konkursy i mnóstwo innych atrakcji. Świebodzickie Święto Ziemniaka okazało się kolejną imprezą, która bardzo przypadła do gustu mieszkańcom miasta.

Na placu przed ZSP-I ustawiono liczne kiermasze, na których można było kupić – za symboliczne pieniądze – domowe wypieki, kiełbaski z rusztu, bigos, grochówkę i pyszne potrawy z ziemniaka – frytki, placki ziemniaczane. Obowiązkowym punktem programu było oczywiście pieczenie ziemniaków w ognisku. W międzyczasie na scenie występowały dzieci i uczniowie ze szkół na osiedlu, odbywały się zabawne konkursy w stylu zbieranie ziemniaków na czas czy wyścig w workach po ziemniakach; maluchy z ziemniaków robiły cudaczne stworki. Świebodziczanie całymi rodzinami przyszli na ten ziemniaczany piknik, by razem cieszyć się jesiennym słońcem i naprawdę dobrą zabawą.- To świetna, rodzinna impreza, bardzo dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu na wolnym powietrzu – mówiła zadowolona Elżbieta Wesołowska, która na Święto Ziemniaka przyszła razem z dwójką dzieci. Wśród startujących w konkursach nie zabrakło burmistrza Bogdana Kożuchowicza. -Zabrałem z domu ulubiony nożyk do obierania ziemniaków – mówił burmistrz.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top