Świebodzickie Święto Ziemniaka

Świebodzickie Święto Ziemniaka

w Region

Pogoda jak na zamówienie, pyszne potrawy z ziemniaka, kiełbaski z grilla, ziemniaczane konkursy i mnóstwo innych atrakcji. Świebodzickie Święto Ziemniaka okazało się kolejną imprezą, która bardzo przypadła do gustu mieszkańcom miasta.

Na placu przed ZSP-I ustawiono liczne kiermasze, na których można było kupić – za symboliczne pieniądze – domowe wypieki, kiełbaski z rusztu, bigos, grochówkę i pyszne potrawy z ziemniaka – frytki, placki ziemniaczane. Obowiązkowym punktem programu było oczywiście pieczenie ziemniaków w ognisku. W międzyczasie na scenie występowały dzieci i uczniowie ze szkół na osiedlu, odbywały się zabawne konkursy w stylu zbieranie ziemniaków na czas czy wyścig w workach po ziemniakach; maluchy z ziemniaków robiły cudaczne stworki. Świebodziczanie całymi rodzinami przyszli na ten ziemniaczany piknik, by razem cieszyć się jesiennym słońcem i naprawdę dobrą zabawą.- To świetna, rodzinna impreza, bardzo dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu na wolnym powietrzu – mówiła zadowolona Elżbieta Wesołowska, która na Święto Ziemniaka przyszła razem z dwójką dzieci. Wśród startujących w konkursach nie zabrakło burmistrza Bogdana Kożuchowicza. -Zabrałem z domu ulubiony nożyk do obierania ziemniaków – mówił burmistrz.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top