Świetlica dla Jabłowa

Świetlica dla Jabłowa

w Aktualności

Rozpoczęły się prace budowlane przy wznoszeniu obiektu świetlicy wiejskiej w Jabłowie. Już widoczne są fundamenty i zarys budynku w którym będzie sala o powierzchni 120 m2 i pomieszczania świetlicy dla dzieci oraz zaplecze kuchenne. Obok powstanie parking i plac zabaw. Inwestor czyli Gmina Stare Bogaczowice planuje uruchomienie placówki w listopadzie br.

Starostwo Powiatowe wspólnie z Gminą Stare Bogaczowice przystąpiło do zagospodarowania pobocza drogi w okolicy pawilonów w Starych Bogaczowicach. Zwiększy to bezpieczeństwo użytkowników drogi i klientów okolicznych sklepów i ośrodka zdrowia. Inwestycja zostanie zrealizowana w pierwszej połowie maja. Starostwo Powiatowe przeprowadza remont drogi powiatowej przebiegającej przez Gostków. Na odcinku ok. 0,5 km zniszczona warstwa drogi zostanie sfrezowana i na całości położona będzie nowa nawierzchnia asfaltowa.

Druhowie z OSP Stare Bogaczowice wspólnie z pracownikami ZGK ukończyli montaż bramy wjazdowej i ogrodzenia wokół strażnicy OSP. Dotychczas zdarzało się, że teren przed strażnicą był traktowany jako miejsce parkingowe dla samochodów wywożących drewno z lasów i utrudniało to manewrowanie samochodami OSP.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top