Święto Miasta

w Bez kategorii

I Festiwal Grubego, zlot motocyjklowy, koncerty, gry i zabawy z animatorami, wręczenie stypendiów sportowych czy statuetek Tytanów Kultury i Sportu oraz szereg różnego rodzaju innych atrakcji przygotowali organizatorzy 48 Dni Mieroszowa.

Święto miasta rozpoczęło się już w piątek,I Festiwalem Filmowym Grubego. Spotkanie odwoływało się do słynnego serialu lat siedemdziesiątych kręconego właśnie w Mieroszowie. Niespodziankę uczestnikom sprawili organizatorzy, którzy zaprosili m.in. aktorów bbiorących udział w produkcji.Było dużo rozmów, wspomnień oraz pozaplanowych historii, które niejednokrotnie wywoływały uśmiech u gości. Imprezę zakończył koncert. W sobotę mieszkańcy przybyli już na boisko sportowe. To tam ustawiono scenę, na której odbywały się koncerty. W pierwszej części 48 dni Mieroszowa wręczono statuetki Tytana Kultury i Tytana Sportu. To nagroda przyznawana wspólnie przez Burmistrza Mieroszowa zainicjowana przez Mieroszowskie Centrum Kultury. Po raz pierwszy w historii: Robert Dwernicki – za wkład w rozwój działań kulturalnych, wspieranie Festiwali Nie tylko gospel oraz Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieslowski oraz bezinteresowną pomoc w finansowaniu artystów na terenie gminy i Tomasz Maciejowski – za wkład w rozwój sportu i promocje zdrowego stylu życia w gminie Mieroszów, pomoc w organizacji i finansowaniu imprez sportowych oraz wspieranie społeczności lokalnej Sokołowska.

W ramach obchodów 48 Dni Mieroszowa, w sobotnie popołudnie, odbyła się również uroczystość wręczenia uczniom gminnych szkół wyróżnień, nagród i stypendiów za wyniki we współzawodnictwie sportowym osiągnięte w roku 2022. Wyróżnienia sportowe trafiły do:

Mai Parzelskiej, Zosi Parzelskiej, Leny Polakowskiej, Julii Zięciny, Jakuba Palucha, Hanny Wieczorek i Natalii Kwiatowskiej. Nagrody sportowe otrzymali Kaja Wardzińska oraz Kacper Wereszczyński. Stypendiami sportowymi uhonorowano: Lenę Wojciecjowską, Igę Wardzińską, Kamilę Woźniak, Oliwię Zięcinę, Bartosza Dewiszka. Laureaci wyróżnień, nagród i stypendiów sportowych reprezentują Uczniowski Klub Sportowy w Mieroszowie. Gratulacje z rąk Burmistrza Mieroszowa, w związku z wywalczeniem tytułu Mistrzyni Polski Taekwon-do w walkach semi-contact odebrała również Kinga Czemarnik – reprezentantka Klubu Taekwon-do Taipan.Póxniej przyszedł już czas na zabawę. Na scenie wystąpiła kilka zespołów, a gwiazdą wieczru była Clödie. To rockowa formacja na czele, której stoi obdarzona drapieżnym i niecodziennym głosem Klaudia „Clödie” Trzepizur wokalistka i frontmenka oraz lider zespołu, kompozytor, producent muzyczny Olaf Olszewski.Wokalistka zespołu to min. uczestniczka IV Edycji The Voice of Poland, która podczas pierwszego występu w programie zaśpiewała piosenkę „It’s a Heartache” – Bonnie Tyler. Klaudia na scenie to wulkan energii. Jej charakterystyczna barwa głosu, charyzma i pozytywna energia podczas występów na żywo porwały publiczność. Całośc zakończyła dyskoteka pod gwiazdami z Dj-em.

Niedziela rozpoczęła się zlotem motocyklowym. Miał to być minizlot. Sprawdzenie czy będzie jakieś zainteresowanie. Ku zaskoczeniu wszystkich osób do Mieroszowa przyjechało ponad 100 motocykli. Widząc duże zainteresowanie pomysłem, burmistrz Andrzej Lipiński zadeklarował, że będzie to już cykliczny element Dni Miasta. Popołudniu na scenie wystąpiły zespoły Zmiana Planu oraz Zapłon. W międzyczasie rozdane również nagrody uczestnikom nocnych zawodów wędkarskich.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Bez kategorii

Dobra współpraca

Na zaproszenie dowódcy gen. brygady Dariusz Machula, starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, uczestniczył
Go to Top