Święto zapasów w Boguszowie-Gorcach

w Boguszów Gorce/Sport

Ponad 100 zawodniczek wystąpiło na matach podczas zawody Heros Lady Open oraz Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich, które odbyły się w dniach 27 do 28 listopada w Boguszowie Gorcach. Przed dwa dni miasto było prawdziwą stolicą zmagań miłośników zapasów.

Pod koniec listopada na matach w hali przy ul. Waryńskiego w Boguszowie-Gorcach zmierzyło się 108 zawodniczek z kraju i zagranicy. Tegoroczna, piętnasta już, edycja międzynarodowego turnieju była połączona z dodatkową imprezą – Turniejem Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich, którego współorganizatorem był Polski Związek Zapaśniczy. Wydarzenie to było największym w tym roku międzynarodowym turniejem pań rozegranym w Europie. W mocnych składach do Boguszowa-Gorc zjechały reprezentacje z Chorwacji, Czech, Włoch, Węgier i Polski. Przedstawicielami naszego kraju były reprezentacje we wszystkich grupach wiekowych: seniorki i młodzieżówka U23, juniorki U20 oraz kadetki U17 i kluby zapaśnicze z całej Polski. Zapaśniczki rywalizowały w trzech grupach wiekowych: seniorki/juniorki (od 17 roku życia), juniorki młodsze (13-15 lat) oraz młodziczki (10-12 lat) – z podziałem na kategorie wagowe. W piątek, 27 listopada, zawodniczki zjechały do hali w Boguszowie-Gorcach, gdzie odbyło się ważenie. W sobotę rano, uroczyście otwarto zawody. Uczestników powitali pełniący funkcję Burmistrza Miasta Krzysztof Kumorek, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Paweł Wybierała oraz Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Iwona Frankowska. Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron. Rywalizacja, czyli ok. 250 pojedynków, odbywała się na dwóch matach. Tego dnia wyłoniono brązowe medalistki.
W niedzielę wielkie emocje przeniosły się na jedną matę, na której rozegrano głównie pojedynki finałowe o złote medale. W kilku kategoriach wagowych Polki okazały się szczególnie gościnne. Wagę do 49 kg w grupie juniorek młodszych zwyciężyła reprezentantka Włoch – Elena Placenti, inna Włoszka – Angela Crapio-Casarola okazała się najlepsza w grupie wiekowej młodziczek i w wadze do 42 kg. W tej samej wadze wysokie drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła zawodniczka klubu Heros Boguszów-Gorce – Regina Błaszkowska. Drugi medal dla Herosa – brązowy – zdobyła również w najmłodszej grupie wiekowej – Zuzanna Kołodziej (36 kg). Jedną z najlepszych zawodniczek turnieju okazała się reprezentantka Chorwacji – Iva Geric, zwyciężczyni kategorii wagowej do 65 kg seniorek, która jest ubiegłoroczną brązową medalistką Mistrzostw Europy.

Impreza, zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, odbyła się bez udziału publiczności, jednak podobnie jak w poprzednich edycjach, każdy mógł na bieżąco śledzić przebieg zawodów, ponieważ cały turniej był transmitowany na żywo w Internecie. Turniej został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Organizatorami wydarzenia byli: Heros Boguszów-Gorce, Gmina Miasto Boguszów-Gorce, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach, Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach oraz Szyb Witold w Boguszowie-Gorcach.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*