Święto ziemniaka

Święto ziemniaka

w Region

Już po raz kolejny świebodziczanie bawili się na dorocznym Święcie Ziemniaka. W sobotnie przedpołudnie 5 października mali i duzi mieszkańcy naszego miasta mogli miło spędzić czas na dwóch festynach.

Święto Ziemniaka odbywało się jednocześnie w dwóch miejscach: na placu apelowym przy Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych na Osiedlu Piastowskim oraz na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 3. Frekwencja dopisała w obu miejscach, bo też atrakcji organizatorzy przygotowali naprawdę sporo. Były konkursy, zabawy, występy artystyczne przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych a także pokaz taneczny dziewcząt z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach. Na łasuchów czekały pyszne, domowe wypieki, które można było nabyć za symboliczną opłatą, a jeśli ktoś miał ochotę na coś bardziej konkretnego, na stoisku parafii pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego serwowano pieczone kiełbaski i domowy bigos, a także pierogi ruskie. Nie zabrakło także obowiązkowego ziemniaka pod różnymi postaciami. Miłośnicy adrenaliny mogli poszaleć na symulatorze jazdy samochodem; dla spragnionych ruchu były konkurencje sportowe, m. in. gra w piłkarzyki, konkurs w skakaniu na skakance, rzucie do celu, a także zmagania przygotowane przez Stowarzyszenie Bona Fide. Panie mogły się zmierzyć w sztafecie z siatkami wypełnionymi – a jakże -ziemniakami. Do wymiany garażowej zachęcały członkinie Stowarzyszenia 3. Wieku. Dla maluchów były dmuchańce, malowanie buziek czy robienie zwierzątek z ziemniaków i kasztanów. Z pewnością każdy uczestnik znalazł na festynie coś interesującego dla siebie. Oba festyny odwiedził burmistrz Bogdan Kożuchowicz a także miejscy radni. Organizatorami Święta Ziemniaka i głównymi sponsorami byli: Urząd Miejski w Świebodzicach i Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach, współorganizatorami byli: Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 3, Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa nr 3, Ośrodek Sportu i Rekreacji; partnerzy: Stowarzyszenie Bona Fide, Parafia pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, LO w Świebodzicach, ZHP Szczep Harcerski Imago w Świebodzicach, Stowarzyszenie 3. Wieku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top