Syta zima - finał akcji

Syta zima – finał akcji

w Aktualności

Już 21 grudnia w świątecznej atmosferze, podczas koncertu kolęd będziemy mieć okazję wspólnie ogłosić, ile funduszy udało się zebrać wśród firm i instytucji, w ramach zbiórek publicznych oraz internetowej licytacji przedmiotów. A co za tym idzie, będzie już wiadomo ile dzieci będzie mogło się cieszyć z codziennych ciepłych posiłków w czasie zimy.

Celem akcji jest zebranie funduszy i zapewnienie obiadów dla dzieci z wałbrzyskich szkół podstawowych w okresie zimowym, kiedy to potrzeba ciepłego, sycącego posiłku jest największa. Chcemy z naszą pomocą dotrzeć do tych dzieci, które nie są objęte pomocą społeczną. Zatem rodziny te znajdują się powyżej poziomu „pomocy socjalnej", ale jednocześnie ich sytuacja materialna nie pozwala na wykupienie dzieciom obiadów, gdyż są poniżej poziomu „minimum socjalnego" (750 zł na członka rodziny).

Jeden obiad kosztuje 7 zł. Posiłki finansowane są przez 3 miesiące zimowe: styczeń, luty i marzec. Dzieci w tym okresie uczęszczają do szkół przez 65 dni (nie uwzględniając przerw i świąt). Oznacza to, że potrzeba 306 215 zł, żeby być pewnym, że każde dziecko otrzyma codziennie ciepły posiłek.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top