Szarża Rycerzyków w Częstochowie

Szarża Rycerzyków w Częstochowie

w Sport

Aż 3 zawodników WSM Chełmiec podczas VI Rundy Mistrzostw Polski w mini żużlu, uplasowało się w pierwszej piątce czołowych zawodników, w tym zdobywając najwyższe miejsce na podium.

Zawody rozegrane na torze w Częstochowie śmiało możemy zaliczyć do udanych. Zbliżamy się powoli do końca rozgrywek i zawodnikom udzielają się ogromne emocje związane z punktami liczonymi do klasyfikacji generalnej. Do bardzo zaciętej walki doszło w ostatnim biegu między naszym rycerzykiem Kubą Isańskim, a największym jego rywalem Jackiem Fajferem z Gorzowa, którzy przewodzą w klasyfikacji mistrzostw.

Zawodnicy przystępowali do tego biegu z taka samą ilością punktów i to bezpośredni pojedynek decydował o tym który z nich zajmie pierwsze miejsce w Częstochowie. Doszło do kolizji i upadku obu zawodników, którego sprawcą był Kuba, jednak sędzia powtórzył bieg w pełnym składzie. W powtórce to Kuba minął metę przed Jackiem i ostatecznie zajął I miejsce w turnieju.

Z bardzo dobrej strony pokazał się kolejny nasz zawodnik Oliver Zabrzeski, który wygrał swój pierwszy bieg pozostawiając w tyle dużo bardziej doświadczonych zawodników. Jest to nasz nowy „nabytek", który dopiero od tego roku trenuje w naszym klubie, a już pokazuje wysokie umiejętności. Oliver zajął ostatecznie IV miejsce ulegając tylko pierwszej trójce klasyfikacji Mistrzostw. Tuż za nim V miejsce zajął Jakub Piątek, któremu upadek i w konsekwencji usterka techniczna nie pozwoliły na powalczenie o lepsze pozycje.

Wyniki pierwszej piątki turnieju:

1. Jakub Isański (WSM Chełmiec Wałbrzych) – 14 (2,4,4,4)2. Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) – 14 (4,4,3,3)3. Sindy Weber (GUKS Speedway Wawrów / Niemcy) – 12 (3,3,2,4)4. Oliver Zabrzeski (WSM Chełmiec Wałbrzych) – 9 (4,3,0,2)5. Jakub Piątek (WSM Chełmiec Wałbrzych) – 9 (u,2,4,3)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top