Szczawno - Zdrój gminą Fair Play 2010

Szczawno – Zdrój gminą Fair Play 2010

w Aktualności

W drugiej połowie grudnia Tadeusz Wlaźlak, burmistrz Szczawna – Zdroju odbierze w sali konkresowej Pałacu kultury i Nauki w Warszawie certyfikat gminy Fair Play 2010.

Uzasadnienie przyznania tytułu:

"Przyznanie Uzdrowiskowej Gminie Miejskiej Szczawno-Zdrój tytułu i certyfikatu „Gmina Fair Play” jest docenieniem pracy i ogromnego wkładu zarówno władz gminy jak i wszystkich pracowników Urzędu. Dzięi Państwa pracy Szczawno-Zdrój może poszczycić się wieloma sukcesami, do których bez wątpienia zaliczyć można tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play”. Tytułem tym bowiem posługiwać się mogą jedynie te samorządy, które dbając o interesy społeczności lokalnych stwarzają na swym terenie możliwie najlepsze warunki dla rozwoju działalności gospodarczej i inwestycyjnej.

W dzisiejszych czasach niezwykle istotne jest docenienie właśnie takich samorządów, które codziennie realizują działania przynoszące wymierne korzyści zarówno przedsiębiorcom inwestującym na terenie gminy jak i wszystkim jej mieszkańcom.

Rok 2010 jest rokiem szczególnym. W tym roku upływa 20 lat od wejścia w życie ustawy o samorządzie terytorialnym. Reforma ta była obok transformacji gospodarczej jedną z najważniejszych reform jakie zrealizowano w Polsce po 1989 roku. Od tej pory to właśnie samorząd terytorialny kieruje i zarządza sprawami publicznymi w interesie mieszkańców. Jak słuszna to była decyzja pokazuje przykład Państwa gminy Szczawno-Zdrój jest bowiem dowodem na to, że wiele można zmienić i zbudować, jeśli znacząca część spraw publicznych jest powierzona gospodarzom danego regionu".

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top