Szczawno - Zdrój wyróżnione za Teatr

Szczawno – Zdrój wyróżnione za Teatr

w Aktualności

Uzdrowiskowa gmina Miejska Szczawno-Zdrój znalzała się w pierwszej dziesiątce konkursu Dolnośląski Lider RPO. Nominowacja to wyróżnienie za innowacyjność, rzetelność i szczególne znaczenie ich przedsięwzięć dla rozwoju regionu. Uznanie Komisji konkursowej zdobył projekt „Prace konserwatorskie w zabytkowym Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju".

Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu od 2007 roku Dolny Śląsk otrzymał dotąd prawie 1,2 mld euro, czyli niemal 5 mld złotych. O inwestycjach jakie udało się dzięki nim zrealizować oraz o roli, jaką odegrały fundusze unijne w rozwoju wszystkich dziedzin życia w naszym regionie rozmawiano podczas konferencji „Eurofundusze na Dolnym Śląsku – zmieniamy perspektywę" zorganizowanej we Wrocławskim Centrum Kongresowym. W konferencji wzięło udział kilkuset samorządowców, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji finansowych i urzędników odpowiedzialnych za unijne dotacje. Spotkanie otworzył marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec, a później wspólnie z członkiem zarządu Jerzym Tutajem wręczyli statuetki dla zwycięzców drugiej edycji konkursu na najlepszych beneficjentów RPO „Dolnośląski Lider RPO".

Do tej pory w ramach RPO na Dolnym Śląsku podpisano ponad 1,5 tys. umów  z samorządami, instytucjami publicznymi, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorcami. Co roku Urząd Marszałkowski nagradza te instytucje i firmy, które zrealizowały w ostatnich latach najciekawsze projekty przy udziale unijnych środków. Uczestnicy konferencji obejrzeli prezentację najciekawszych projektów zrealizowanych w naszym województwie oraz poznali laureatów konkursu „Dolnośląski Lider RPO". Nominowana do tej nagrody dziesiątka została wyróżniona za innowacyjność, rzetelność i szczególne znaczenie ich przedsięwzięć dla rozwoju regionu. Gmina Szczawno-Zdrój ponownie znalazła się wśród nominowanych do nagrody. Uznanie Komisji konkursowej zdobył projekt „Prace konserwatorskie w zabytkowym Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju". Prace zakończyły się w ubiegłym roku, kosztowały niespełna 900 tys. zł, przy czym 70% kosztów pokryto ze środków Unii Europejskiej. Warto przypomnieć, że w pierwszej edycji konkursu „Dolnośląski Lider RPO" w 2011 r. Gmina Szczawno-Zdrój też znalazła się wśród 10 laureatów za projekt „Budowa traktu spacerowego na szlaku Hochbergów w ciągu ul. Wojska Polskiego wraz z modernizacją małej infrastruktury przestrzeni publicznej".

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top