Szczęśliwa 13 Szlachetnej paczki

Szczęśliwa 13 Szlachetnej paczki

w Region

Akcja istnieje już od 15 lat. Jej celem jest pomoc ubogim rodzinom, osobom starszym i niepełnosprawnym. Dlatego uczniowie SP w Witoszowie Dolnym, firma Electrolux Poland Sp. z o.o. oraz pracownicy Nadleśnictwa Świdnica chętnie się do niej przyłączyli. – W tym roku uczniowie klasy III przygotowali 13 paczek dla potrzebującej rodziny – mówi z dumą Krystyna Kwaśnik, dyrektor szkoły.

Szlachetna paczka, bo to do tego projektu po raz drugi przystąpili uczniowie, to projekt Stowarzyszenia Wiosna, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie. Ciepłe ubrania, czy buty na zimę dla dzieci, mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy”. Do Szlachetnej paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Paczka dociera do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. Jej celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę.

Już drugi rok z pomocą wolontariuszy zaangażowanych w akcję dzielimy się z potrzebującymi, ucząc w ten sposób nasze pociechy wrażliwości, empatii i współodpowiedzialności za los drugiego człowieka. – Naszą „wybraną rodziną” stała się matka wychowująca samotnie dwie córeczki. Jej potrzeby nie są wygórowane. Wśród wymarzonych prezentów znajdują się rzeczy pierwszej potrzeby: żywność, ubrania, ciepłe buty na zimę dla dziewczynek, chemia gospodarcza. Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie odpowiedzieć na te potrzeby, a także umilić im święta innymi podarunkami – mówią rodzice dzieci kl. III

We wspólne przygotowania włączyły się całe rodziny. Na apel młodych wolontariuszy odpowiedzieli także pracownicy Nadleśnictwa Świdnica, którzy podarowali nowe, ciepłe i kolorowe kołdry i pościele, a także firma Electrolux Poland Sp. z o.o. w Świdnicy od której otrzymano pralkę. Podarunki gromadzone od początku grudnia dzieci spakowały w kartony, które same ozdobiły.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

„Dzikie” dożynki

Sołectwo Czarny Bór zwycięzcą konkursu na najpiękniejszy wieniec powiatowy podczas Dożynek Gminno-

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Festiwal Sera

Po raz kolejny organizatorzy Festiwalu Sera w Dziećmorowicach czyli Centrum Kultury i

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top