Szkoła z zielonym certyfikatem

Szkoła z zielonym certyfikatem

w Gospodarka

Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Sokołowsku zdobył prestiżowy międzynarodowy certyfikat "Zielonej Flagi".

Certyfikat wręczono podczas uroczystej gali "Szkół dle Ekorozwoju", zorganizowanej w Politechnice Warszawskiej. Jest to szczególne wyróżnienie za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w praktyce i edukacji, za współpracę ze społecznościami lokalnymi oraz monitoring oddziaływania na środowisko. 

– Otrzymany Certyfikat jest nagrodą i wynikiem naszej długotrwałej i ciężkiej pracy na rzecz ekologii. Zawdzięczmy ją również dzięki współpracy z naszym otoczeniem i środowiskiem lokalnym. Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy aktywnie przyłączyli się do współpracy na rzecz działań ekologicznych. Otrzymane wyróżnienie jest nagrodą dla nas wszystkich – mówi dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. J. Korczaka w Sokołowsku, Teresa Leszko, która odebrała wyróżnienie dla placówki.

„Zielona Flaga" jest tytułem, które nadawane jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco – Schools (www.eco-schools.com). Program Eco-Schools realizowany jest od 1994 roku, jak na razie uczestniczy w nim ok. 15.000 szkół w 44 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie – Zieloną Flagę.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top