Szkolenie dla doświadczonych zawodowo

Szkolenie dla doświadczonych zawodowo

w Sport

Fundacja Wałbrzych 2000 zakończyła realizację projektu „Moje hobby, moja praca". W projekcie realizowanym partnerstwie z Urzędem Miejskim w Głuszycy wzięło udział 11 pań i 1 pan z gminy Głuszyca. Najmłodsze uczestniczki miały 52 lata, najstarsza – 61.

– Tym razem chcieliśmy zrobić coś dla osób starszych, które choć w pełni sprawne, z dużym doświadczeniem zawodowym, a często wysokim wykształceniem, są niechętnie zatrudniane przez pracodawców. Przyjmując ankiety rekrutacyjne usłyszeliśmy wiele historii z życia wziętych, świadczących o dyskryminacji ze względu na wiek – opowiada Maria Zywar, koordynatorka projektu. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach psychologiczno-doradczych, a podczas warsztatów rękodzieła artystycznego nauczyli się wyrabiać filcową biżuterię i modne dodatki. Kurs komputerowy dla niektórych uczestników był pierwszym spotkaniem z technologią informacyjną, ale wszyscy nauczyli się jak wykonane własnoręcznie filcowe dzieła sprzedawać na Allegro. Nowością dla uczestników projektu był także kurs stylizacji paznokci, lecz okazało się, że manikiurzystka to może być dobry pomysł na rozpoczęcie działalności gospodarczej. – Projekt przyczynił się do poprawy mojego samopoczucia, każde nowe doświadczenie dowartościowuje moją osobowość. Projekt umożliwia mi założenie własnej firmy – opowiada Aleksandra Janus.

Podsumowaniem projektu była wystawa rękodzieła artystycznego – wyrobów z filcu powstałych w trakcie projektu, która zorganizowana została w Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy. Zaplanowano również świąteczne spotkanie uczestników projektu w siedzibie Fundacji Wałbrzych 2000, bo i trenerom, i uczestnikom bardzo trudno było się rozstać. – To już czwarty projekt zrealizowany w partnerstwie z Gminą Głuszyca – mówi Agnieszka Chlipała wiceprezes zarządu Fundacji Wałbrzych 2000 – i mamy nadzieję, że nie ostatni, bo nasza współpraca przebiega znakomicie, a chęć zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji przez mieszkańców Głuszycy – ogromna – kończy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Cztery medale zdobyte

Za nami pierwsza historyczna runda otwartej Dolnośląskiej Ligi w zapasach kobiet młodziczek
Go to Top