Szkolny Program Profilaktyki

Szkolny Program Profilaktyki

w Aktualności

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach realizowany był Szkolny Program Profilaktyki. Uczniowie z klasy IV uczestniczyli w cyklicznym treningu zastępowania agresji, prowadzonym przez trenera Annę Krause z fundacji „Merkury" w Wałbrzychu, która m. in. zajmuje się profilaktyką środowiskową.

Dzięki nawiązanej przez szkołę współpracy, oprócz zajęć dla uczniów, do końca 2014 roku objęci profilaktycznymi działaniami zostaną również rodzice i nauczyciele. Ci ostatni uczestniczyli już 6 maja w zajęciach warsztatowych, dotyczących nawiązania efektywnej współpracy z rodzicami, w celu wzmocnienia ochrony uczniów przed zagrożeniami związanymi z używaniem substancji psychoaktywnych i stosowaniem agresji. Natomiast uczniowie z klasy V i VI uczestniczyli w 12-godzinnych warsztatach asertywności, zatytułowanych „Nie piję, nie palę, potrafię asertywnie odmawiać". Zajęcia prowadzone były przez pedagoga Marka Majewskiego.

W myśl założeń Szkolnego Programu Profilaktyki, podejmowane przez szkołę działania, mają na celu ochronę ucznia przed zakłóceniami rozwoju, czyli przed podejmowaniem zachowań hamujących lub niszczących rozwój. Dlatego robione jest tak wiele, aby zapewnić uczniom poczucie bezpieczeństwa oraz wyposażyć ich w umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top