Sztab kryzysowy po wypadku autokaru

Sztab kryzysowy po wypadku autokaru

w Aktualności

W związku z wypadkiem autokaru w Świdnicy powołano sztab kryzysowy.

Członkowie zespołu zapewniają, że wszystkie służby są na bieżąco w kontakcie i koordynują akcję ratunkową. Wszelkim poszkodowanym udzielana jest pomoc. Żadna rodzina nie pozostanie sama.

Do wypadku doszło w piątek, 27 marca 2009 r. o godz. 10.01. Kierowca piętrowego autobus Neoplan wjechał w wiadukt kolejowy przy ul. Śląskiej. Autobusem podróżowało 45 dzieci, 3 opiekunów i kierowca. 34 osoby zostały przewiezione do szpitala Latawiec w Świdnicy, w tym 30 dzieci. 15 osobom pomocy udzielono na miejscu zdarzenia i zostały zabrane do domu. 19 osób po udzieleniu pomocy lekarskiej zostało wypisanych do domu, na oddziale szpitalnym pozostało 14 osób. Jedna z osób została przetransportowana helikopterem do Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przy ul. Borowskiej. Poszkodowani są pod opieka psychologów.

Pierwsza karetka pojawiła się na miejscu tragedii już po minucie od zdarzenia. Po kilku minutach było ich już osiem. Na miejscu zdarzenia w pracach zespołu reagowania brało udział ponad 50 funkcjonariuszy Straży Pożarnej oraz 30 funkcjonariuszy Policja, a także Inspekcja Transportu Drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca był trzeźwy, ale nie powinien tym pojazdem jechać ul. Śląską. Na miejscu zdarzenia zostały wykonane czynności procesowe pod nadzorem prokuratury z udziałem policji i Inspekcji Transportu Drogowego. Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić co było przyczyną wypadku.

Informacje w sprawie stanu zdrowia można uzyskać pod numerami telefonów: tel. (074) 851 74 95 – czynny całą dobę.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top