T-BOT 2014

T-BOT 2014

w Aktualności

Pokaz dwóch robotów pirotechnicznych z oddziału antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu będzie jedną z atrakcji piątej edycji Zawodów Robotów „T-BOT 2014”, które odbędą się w sobotę 22 lutego w Regionalnym Centrum Promocji Gospodarczej w Wałbrzychu.

Zawody odbywać będą się w czterech kategoriach. W pierwszej Minisumo – roboty klasy minisumo muszą zmieścić się w wymiarach podstawy 10×10 cm oraz wadze do 0,5 kg. Jak prawdziwi zawodnicy sumo, muszą wypchnąć przeciwnika z ringu. Wygra ten, który zrobi to pierwszy. Następną jest suma. To największa kategoria wagowa dla robotycznych summitów. Zasady są identyczne jak w Minisumo. Zawodnik ma większe pole do popisu, ponieważ ma do wykorzystania podstawę robota o wymiarach do 20×20 cm i wagę do 3kg. Kolejną grupę stanowią roboty walczące w LineFollower. To swoista robotyczna formuła 1. Roboty tej klasy muszą jak najszybciej pokonać trasę wyznaczoną przez czarną linię na białym tle. Tu znaczenia ma czas. Ostatnią jest kategoria LineFollower Enhanced. Konkurencja ta jest urozmaiconą wersją Linefollower. Roboty mają trudniejsze zadanie, ponieważ oprócz trasy mają do pokonania utrudnienia ustawione na niej, takie jak cegła, tunel itp. Tutaj wygrywa nie tyle najszybszy, co najsprytniejszy.

Podczas zawodów można będzie również oglądać galerię zdjęć dokumentujących misję marsjańskiego łazika Curiosity. Pojazd trafił na Czerwoną Planetę w ramach misji Mars Science Laboratory, realizowanej właśnie najnowszej części programu badań Marsa przez agencję kosmiczną NASA. Wystawę „Curiosity wins” otworzy Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top