Tablet za palmę wielkanocną

w Aktualności

W konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną można startować w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej. Swój udział należy zgłosić do 14 marca, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 16 marca o godz. 12.00.

Celem organizowanego przez głuszyckie Centrum Kultury-MPB konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocą jest m.in. popularyzowanie i kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, pogłębienie wiedzy na temat symboliki oraz znaczenia palmy w obrzędowości ludowej oraz przekaz wartości i tradycji świątecznych w rodzinie. W konkursie można wziąć udział w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej (rodziny, reprezentacje szkół, świetlic wiejskich lub instytucji). Warunkiem jest, aby palma była wykonana własnoręcznie, techniką dowolną, z zachowaniem formy przestrzennej, z tradycyjnych materiałów, tj.: żarnowca, bukszpanu, borowiny, wierzby, suchych kwiatów, bibuły, wstążek, wydmuszek, itp.

Jury, oceniając prace, będzie brało pod uwagę: zgodność z regulaminem konkursu (dostępnym na stronie www.ckmbp.gluszyca.pl oraz w siedzibie organizatora konkursu), wykorzystanie tradycyjnych technik wykonania palmy, pomysłowość, inwencję twórczą uczestników konkursu, dobór odpowiednich materiałów i elementów zdobniczych, wielkość i bogactwo użytych materiałów, estetykę wykonania pracy.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w CK-MBP do 14 marca; palmy należy dostarczyć do siedziby organizatora do 15 marca, do godz. 16. Prace powinny być oznaczone twardą metryczką mocno przytwierdzoną do palmy, zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko uczestnika (w przypadku dzieci również imię i nazwisko opiekuna), adres. W każdej kategorii zostanie przydzielona jedna nagroda główna – w tym tablet (w kat. indywidualnej) oraz wyróżnienia. Wręczenie nagród nastąpi w CK-MBP w Głuszycy 16 marca (sobota) o godz.12.00 podczas Konkursu Tradycyjnych Potraw Wielkanocnych, któremu będzie towarzyszył także Jarmark Wielkanocny.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top