Tak wałbrzyszanie świętowali awans - 200 zdjęć!

Tak wałbrzyszanie świętowali awans – 200 zdjęć!

w Galeria/Sport

Napięcie przed tym spotkaniem było bardzo ogromne. To był ostatni mecz sezonu. Najważniejszy dla wałbrzyszan, którzy walczyli o awans do II ligi. Warunek był tylko jeden. Wygrać spotkanie.

Na kilka dni przed ty,m meczem jak i zaraz po jego zakończeniu na forach internetowych aż kipiało od plotek o rzekomym „kupieniu wyniku", „zapłaceniu za wyeliminowanie Górnika" itd itp. Robert Bubnowicz, trener wałbrzyszan zdawał sobie sprawę, że wszystko zweryfikuje jednak boisko. Nikt nie dopuszczał do siebie myśli, że biało – niebiescy mogą zaprzepaścić szansę awansu do II ligi.Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.00. Na trybunach w Nowej Soli zasiadło kilkuset widzów. Po drugiej stronie około 250 z Wałbrzycha. Podopieczni Roberta Bubnowicza rozpoczęli spokojnie. Niby atakowali, ale wciąż nie mogli strzelić bramki. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka. Wiadomo było jednak, że chrobry swój mecz już wygrywał. Gdy do końca spotkania zostało 15 minut Górnik grał już w przewadze dwóch zawodników. Boisko za dwie żółte kartki opuściło dwóch graczy Arki. Minęła 90 minuta meczu. Górnik atakował już całym zespołem. Wciąż nie było upragnionej bramki. Piłka jak zaczarowana wciąż mijała słupki gospodarzy. Sędzia zaczął spoglądać na zegarek. Pozostały sekundy. Biało – niebiescy przeprowadzili ostatnią akcję. W zamieszaniu w polu karnym piłka uderzyła w rękę jednego z piłkarzy miejscowych. Arbiter zagwizdał i pokazał na wapno. Rzut karny dla wałbrzyszan. Była 94 minuta meczu. Piłkarze Arki rzucili się w stronę sędziego domagając się cofnięcia decyzji. Do futbolówki podszedł Przerywacz. Bramkarz Arki przeżegnał się. Wałbrzyszanin uderzył. Gol. Na boisko wbiegł trener, kierownik drużyny i rezerwowi. Sędzie już nawet nie próbował wznowić gry. Na boisko wbiegli wszyscy wałbrzyscy kibice. Zabrali koszulki i spodenki graczom Górnika. Ci zaczęli tańczyć. Niektórzy nawet płakali. Zobacz jak wałbrzyszanie świętowali awans. Co kilka minut kolejne zdjęcia. Łącznie około 200 fotek.

W dziale galeria zdjęć (u góry portalu na stronie głównej) lub bezpośrednio na stronie http://foto.wiadomosciwalbrzyskie.pl/ fotorelacje ze wszystkich spotkań biało – niebieskich u siebie oraz najważniejszych meczów wyjazdowych (np. Chrobry Glogów czy Orzeł Ząbkowice)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Galeria

Ludzie z pasją

– Lubię czasami poleżeć i oglądać, jak fruwają nad domem – mówi
Go to Top