Targi Edukacyjne

Targi Edukacyjne

w Aktualności

Aż 11 szkół średnich uczestniczyło w zorganizowanych już po raz drugi Targach Edukacyjnych w Gimnazjum Publicznym w Głuszycy.

– Oferujemy ciekawe kierunki oraz możliwość praktyk za granicą – przekonywali reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Nowej Rudy. – Uczniowie, kształcący się w kierunku hotelarskim, praktyki mogą odbyć na przykład na promie – dodawali. – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolnego jest jedyną na Dolnym Śląsku placówką edukacyjną podległej bezpośrednio Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi – mówiła przedstawicielka z Mokrzeszowa. – Kształcimy m.in. techników żywienia i gospodarstwa domowego oraz techników hodowli koni.

Przybyli na Targi uczniowie zgodnie podkreślali, że taka forma zapoznawania się z ofertą edukacyjną jest bardzo interesująca. W czasie pokazów można było zarówno skorzystać z ,,usług" fryzjerskich, bo czesały uczennice z Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej z Wałbrzycha, obejrzeć pokaz robotów, jakie skonstruowali uczniowie z Zespołu Szkół Nr 8, a przede wszystkim porozmawiać z przedstawicielami szkół na temat oferowanych kierunków edukacyjnych. Co ważne, to właśnie głuszyccy uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, zajęli się obsługą i organizacją Targów. – Mamy swoje prezentacje w różnych gimnazjach, ale w tym widać, że młodzież zaangażowała się w organizację tego spotkania. Jest ono naprawdę na wysokim poziomie – mówiła nauczycielka z Mokrzeszowa.

– Dla nas, nauczycieli, ważna jest przyszłość i kariera edukacyjna naszych uczniów. Umiejętności, jakie nabywają w tutejszym gimnazjum, pozwalają im zarówno dobrze organizować różne przedsięwzięcia, czego efekt możemy dziś zobaczyć, jak i rozsądnie dokonywać wyborów dalszej ścieżki edukacyjnej. Zależy nam na tym, aby każdy odnalazł się w przyszłości w zawodzie, jaki da mu zadowolenie – czy to będzie informatyk, fryzjer czy lekarz. Ważne, aby był zadowolony ze swojego wyboru, a Targi są po to, aby łatwiej tego wyboru dokonać – mówiła Ewa Dorosz, dyrektor Gimnazjum Publicznego w Głuszycy.

Obecny na Targach burmistrz Głuszycy – Wojciech Durak – przybyłym przedstawicielom szkół średnich wręczył pisemne podziękowania i wyraził nadzieję, że Targi Edukacyjne już na stałe wpiszę się w tradycję głuszyckiego gimnazjum.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top