Teatr Dramatyczny zaprasza

Teatr Dramatyczny zaprasza

w Kultura

Teatr Dramatyczny im. J.Szaniawskiego w Wąłbrzychu zaprasza na „Szoa Show. Parodia makabryczna" w reżyserii Awiszaja Hadariego.

Realizacja czerpiąca inspiracje z powieści „Dzieje Tewji Mleczarza" Szolema Alejchema, klasyka literatury jidysz, która spopularyzowana została w wersji musicalowej pt. „Skrzypek na dachu". Proponujemy inną adaptację odbiegającą od cudownej wizji cepelii zaprezentowanej w „Skrzypku". Docieramy do prawdziwych tragedii Tewjego – śmierci córki i żony. Odnajdujemy człowieka pod maską pociesznego Żydka. Pozwalamy mu stać się postacią osiową, pozbawioną wpływu na rzeczywistość, zmieniając go w kukłę poniewieraną przez los. Mimo formy szalonej komedii spektakl pozostawia widza w ciągłym napięciu i niepewności, aż dobra zabawa zamienia się w koszmar. Spektakl już 9 stycznia 2013 o godzinie 19.00 (Scena Kameralna).

W sobotę zapraszamy natomiast na spektakl familijny „O rybaku i złotej rybce". To adaptacja znanej bajki Aleksandra Puszkina O Rybaku i złotej rybce. Zobaczymy piękną i pouczającą historię prostego rybaka, jego chciwej żony i rybki spełniającej życzenia. Opowieść ta uświadomi nam, co tak naprawdę jest w życiu ważne. W bajkowej scenografii wystąpią profesjonalni aktorzy lalkarze – Danuta Kamińska Urban i Marek Urban.(12 stycznia 2013 / sobota / godz. 17.00 – Duża Scena).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top