Ten przepis to czysta teoria

Ten przepis to czysta teoria

w Aktualności

Już za kilka dni wejdzie w życie Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Wałbrzych. Nowe przepisy dotyczą obowiązku osób utrzymujących zwierzęta domowe oraz wymagań w zakresie utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości.

Naszym zdaniem część zapisów niniejszego regulaminu to czysta teoria. Bo jak inaczej zinterpretować zapis mówiący m.in o tym, że "właściciel psa ma obowiązek prowadzenia go na smyczy i w kagańcu w miejscach publicznych – w przypadku psów agresywnych, mieszańców tych ras oraz psów zachowujących się agresywnie wobec ludzi i zwierząt". Na jakiej podstawie – pytamy – strażnik miejski będzie w stanie stwierdzić czy dany pies jest mieszańcem agresywnej rasy czy tez jest niebezpieczny. Jeśli już rzuci się na człowieka będzie za późno. Z oczu psa nikt raczej wcześniej tego też nie wyczyta. Każdy pies – naszym zdaniem – bez względu na wielkość i rasę powinien być prowadzony na smyczy.

Ponadto nie będzie można "dokonywać napraw pojazdów samochodowych za wyjątkiem sytuacji drobnych napraw takich jak wymiany świec, wymiany kół itp.  w celu uruchomienia samochodu. Wydawać się może, że tutaj również pojawić się może wiele wątpliwości na temat tego, co kto uważa za konieczne i będzie robił, aby uruchomić swój samochód. Nie negujemy potrzeby stworzenia tego regulaminu. Jesteśmy również za tym, by robić wszystko, aby w Wałbrzychu było jak najczyściej. Ale niech będzie to przemyślane i sprecyzowane do końca, bo zamek to może być zarówno Książ jak i ten w spodniach…

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top