Tenisa nigdy za wiele

Tenisa nigdy za wiele

w Sport

Miniony weekend przyniósł dwie imprezy, których organizatorami były główne ośrodki tenisowe w regionie. W Parku Sobieskiego odbyły się Mistrzostwa Klubu „Atri" Wałbrzych, a w Szczawnie-Zdroju – Grecki Cup.

Zawody w Parku Sobieskiego zgromadziły ponad 20 zawodników z Dolnego Śląska i miały dość nietypowy przebieg, gdyż z jednym wyjątkiem w finałach wystąpili ci sami gracze, którzy walczyli o podium przed rokiem. O nagrody ufundowane przez poseł Katarzynę Mrzygłocką rywalizowano w dwóch grupach wiekowych. W kategorii open zwyciężył Łukasz Rzepka, który w pojedynku o 1. miejsce pokonał przedstawiciela miejscowych Radosława Dzieło. Pierwszy set należał do Dzieło, ale w kolejnym przy stanie 5:6 pan Radek doznał kontuzji i musiał zrezygnować z dalszej walki. Być może wpływ na jego zdrowie miał udział w równolegle rozgrywanym turnieju w Szczawnie-Zdroju, o czym więcej poniżej. W kategorii +50 lat najlepszy okazał się Piotr Kaczmarczyk, prezes WKT „Atri" Wałbrzych. W najważniejszym meczu wałbrzyszanin odprawił Piotra Bohdankiewicza z Jeleniej Góry rehabilitując się tym samym za porażkę w ubiegłorocznym finale. Najniższe miejsce na podium przypadło Waldemarowi Mikielowi z Jeleniej Góry, który okazał się lepszy od Ryszarda Lizaka z Wałbrzycha.

Z okazji Dni Szczawna-Zdroju na kortach w uzdrowisku rozegrano Turniej Deblowy Grecki Cup. Impreza przyciągnęła 30 tenisistów, którzy zostali losowo dobrani w pary. Wyjątek stanowiły duety rodzinne, które bez losowania przystąpili do rywalizacji. Po eliminacjach przyszedł czas na półfinały, do których awansowali: Kosiński/Kosińska, Dzieło/Dzieło, Bartosiak/Jaworski oraz Samczuk/Korus. Ostatecznie w finale wystąpili trenerzy lokalnego klubu Kosiński/Kosińska oraz duet Bartosiak/Jaworski, a zwycięzcą zmagań okazał się drugi z wymienionych zespołów. Trzecie miejsce przypadło zaś rodzinie Dzieło z Radosławem na czele, który jak informowaliśmy powyżej z powodu kontuzji nie dokończył meczu w finale turnieju w Parku Sobieskiego.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top