Tenisowe żniwa

Tenisowe żniwa

w Sport

Ostatnie dni przyniosły kilka znaczących sukcesów lokalnych tenisistów. I to zarówno spod znaku MKS-u Szczawno-Zdrój, jak i WKT „Atri" Wałbrzych.

W miniony weekend dziewczęcy zespół MKS-u Szczawno-Zdrój udał się do Sopotu, gdzie rozegrano finałowy turniej Drużynowych Mistrzostw Polski kadetek, a więc tenisistek do lat 16. Nad morze trener Robert Kosiński zabrał drużynę w składzie: Karolina Szmit, Magdalena Kądzielewska, Aleksandra Rojek oraz Paulina Gatner, które tradycyjnie nie zawiodły oczekiwań swego szkoleniowca. Z racji świetnych wyników w turnieju eliminacyjnym w Krakowie oraz wywalczonych punktów bonusowych nasz zespół został rozstawiony z numerem 1. Niestety, początek nie był najlepszy w wykonaniu MKS-u, bowiem na dzień dobry szczawieńskie tenisistki zmierzyły się z gospodyniami, późniejszymi Mistrzyniami Polski. Powyższe słowa oznaczają, iż Szmit i spółka musiały uznać wyższość rywalek, a w rezultacie pozostała im walka o brązowy medal. Pojedynek o 3. miejsce w kraju toczył się już jednak pod zdecydowane dyktando reprezentantek uzdrowiska, które pokonały Fundację Tenis Prószków 5:1, dzięki czemu znalazły się na podium Mistrzostw Polski.

Na słowa uznania zasłużył również przedstawiciel WKT „Atri" Wałbrzych, a mianowicie zaledwie 10-letni Nikodem Nowik. Syn znanego lokalnego trenera tenisa ziemnego, Łukasza Nowika, wziął udział w turnieju Masters Kubot Kids Cup pod patronatem Łukasza Kubota. Wałbrzyszanin rozegrał pięć spotkań, w których oddał zaledwie trzy gemy. W finale imprezy Nikodem pokonał swego partnera deblowego – Jonasza Dziopaka z Legnicy 4:2, 4:0, co dało mu zasłużone 1. miejsce w turnieju.

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Polski kadetekĆwierćfinał:Fundacja Tenis Prószków – ST P. Lenc Toruń 6:0

Półfinały:MKS Szczawno-Zdrój – SKT Sopot 1:5Fundacja Tenis Prószków – KS Sport Med Zabrze 0:6

Mecz o 3. miejsce:MKS Szczawno-Zdrój – Fundacja Tenis Prószków 5:1

Finał:SKT Sopot – KS Sport Med Zabrze 5:1

Klasyfikacja końcowa1. SKT Sopot2. KS Sport Med Zabrze3. MKS Szczawno-Zdrój4. Fundacja Tenis Prószków5. ST. P. Lenc ToruńMKS Szczawno-Zdrój: Karolina Szmit, Magdalena Kądzielewska, Aleksandra Rojek, Paulina Gatner. Trener: Robert Kosiński

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top