Teraz jeździli pracownicy Toyoty

Teraz jeździli pracownicy Toyoty

w Aktualności

To już dziesiąty rok z rzędu, od kiedy Toyota Motor Manufacturing Poland szkoli swoich pracowników z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i doskonali ich umiejętności za kółkiem. W miniony weekend kolejna grupa osób z TMMP trafiła do finału akcji Piotra Starczukowskiego.

Akcja "Bezpieczny Kierowca" składa się z trzech integralnych części. To przede wszystkim szkolenia z bezpiecznej jazdy oraz konkurs wyłaniający „Bezpiecznego Kierowcę", a także kampania społeczna o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Toyota Motor Manufacturing Poland jest od samego początku akcji, czyli od 2006 roku, jej aktywnym współorganizatorem i fundatorem udziału mieszkańców regionu w akcji. Dzięki wsparciu wałbrzyskiej fabryki, co roku ponad setka osób bierze udział w bezpłatnych treningach z zakresu bezpiecznej jazdy oraz eliminacjach do finału konkursu o tytuł „Bezpiecznego Kierowcy". Ponadto TMMP, w trosce o rozwój swoich pracowników, od dziesięciu już lat, organizuje ich udział w szkoleniach i konkursie. Te długofalowe działania przynoszą wymierne korzyści, zarówno dla pracowników fabryki Toyoty, jak i dla lokalnej społeczności. Chodzi tu m.in. o wzrost świadomości, lepsze umiejętności za kierownicą, szybsze przewidywanie zagrożeń na drodze i szukanie możliwości ich uniknięcia.

Warto zwrócić uwagę, że praktyczne szkolenie w ramach "Bezpiecznego Kierowca" przeszło już prawie 2 tysiące osób. – Uczestnicy treningów są mocno zaskoczeni, że zmieniając kilka drobnych elementów techniki jazdy, można tak znacznie poprawić bezpieczeństwo i komfort podróżowania autem. Muszę przyznać, że pracownicy fabryki Toyoty są z reguły dobrymi kierowcami, a ci, którzy trafiają do nas po raz kolejny wykazują umiejętności i świadomość ponad przeciętną- stwierdza instruktor doskonalenia techniki jazdy Piotr Starczukowski. – Jestem po raz pierwszy i oczekiwałem emocji. Okazało się, że było bardzo rzeczowo, konkretnie i fachowo. Mam garść cennych rad do zastosowania i trochę nawyków do wyeliminowania. Dużo radości z szybkich postępów dostarczyła jazda na trolejach. Dzisiaj również po raz pierwszy jeździłem Hybrydowym Yarisem z bezstopniowa skrzynia biegów. Ogólnie polecam wszystkim- mówi jeden z uczestników treningu.Spośród pracowników Toyota Motor Manufacturing Poland, przeszkolonych w miniony weekend, do finału trafili: Artur Szemberg, Daniel Przytocki, Grzegorz Jeka, Krzysztof Górski, Marcin Stachowiak, Marek Bańka, Marek Magdziński, Michał Molocios, Norbert Jurkowski, Paweł Mielnik, Piotr Śliwiński, Radosław Witas, Sylwester Molski, Tadeusz Chomik, Tomasz Sobczyński, Wioleta Bania. Aby wziąć udział w kursie, trzeba posiadać prawo jazdy kat. „B". Na bezpłatne doskonalenie jazdy można trafić za pośrednictwem strony internetowej www.bezpieczny-kierowca.pl i konkursów w lokalnych mediach. Kolejne bezpłatne szkolenie dla mieszkańców regionu zaplanowane jest w terminie 28-29 marca. Tym razem w treningu wezmą udział sami panowie. Przypomnijmy, że za nami już dwa otwarte szkolenia – dla par i dla kobiet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy

Pomoc dla pszczelarzy

Do 30 czerwca 2021 r. pszczelarze mogą składać w biurach powiatowych ARiMR
Go to Top