Teraz sparing z Olimpią

Teraz sparing z Olimpią

w Sport

Zakończyło się zgrupowanie piłkarzy Górnika w Jagniątkowie. Na minioną środę wałbrzyszanie mieli zaplanowany sparing z Karkonoszami Jelenia Góra, jednak ostatecznie do meczu nie doszło.

Tuż po zakończeniu sobotniego spotkania kontrolnego z Podbeskidziem Bielsko-Biała nasi udali się do Jagniątkowa na kilkudniowy obóz kondycyjny. Przypomnijmy, iż pojedynek z przedostatnią ekipą T-mobile Ekstraklasy przyniósł wysoką wygraną podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego, którzy w obecności kilkudziesięciu kibiców pokonali na Ratuszowej gospodarzy aż 6:1. Oprócz aspektu sportowego celem trenera Macieja Jaworskiego było sprawdzenie trzech testowanych zawodników, a więc Czecha Jozefa Krolopa, utalentowanego Kamila Śmiałowskiego oraz Sławomira Truszczyńskiego. Z tej trójki najbliżej biało-niebieskich barw jest Śmiałowski, który choć w ostatnim czasie występował w Lechii Dzierżoniów, to na co dzień pochodzi z Walimia. 22-latek świetnie wypadł już podczas wewnętrznego sparingu naszej drużyny, a następnie w rywalizacji z Podbeskidziem, stąd działacze klubu podjęli pierwsze kroki, aby ściągnąć pomocnika do Wałbrzycha. Obok niego do Jagniątkowa trener Jaworski zabrał także Krolopa, który umiejętności ma spore, gorzej z kondycją, co wynika z dłuższej przerwy w treningach.

W trakcie zgrupowania Górnicy ciężko pracowali dwa razy dziennie. Niestety, ze składu wyleciał Dominik Radziemski, który doznał na tyle groźnego urazu kostki, iż jego dalszy pobyt mijał się z celem i w rezultacie nasz pomocnik powrócił do Wałbrzycha. Coraz bliżej pełnej fizycznej dyspozycji jest za to Jan Bartoš, który jednak nadal trenuje nieco lżej aniżeli koledzy z drużyny. To dobra wiadomość dla fanów Czecha, ale jeszcze lepsza jest taka, iż na początku obozu do biało-niebieskich dołączył Dariusz Michalak. W ostatnich dniach najmłodszy z rodu Michalaków przebywał na testach w Okocimskim Brzesko i naprawdę bliski był przejścia do I-ligowca, jednak nie doszedł do porozumienia w sprawie szczegółów kontraktu, dzięki czemu wiosną będzie nadal grał dla Górnika.

Teraz już na własnych obiektach Górnicy będą przygotowywać się do walki o, zdaniem jednych, awans do I ligi, a według drugich – utrzymanie w II lidze. Przed nimi dalsze ciężkie treningi i seria sparingów, spośród których najbliższy odbędzie się w środę 29 stycznia, gdy z wizytą na Ratuszową przybędzie Olimpia Kowary. Początek spotkania o godzinie 19.00.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top