Teraz wygrać w Rząśni

Teraz wygrać w Rząśni

w Sport

Jeszcze kilka lat temu Krzysztof Janczak, Wojciech Szczurowski czy Maciej Zając siali popłoch w szeregach rywali. To już jednak przeszłość. Obecnie możemy otwarcie powiedzieć, iż powyżsi gracze są już na siatkarskiej emeryturze, a jednym z jej etapów jest III-ligowy KS Milicz, z którym w sparingowym spotkaniu zmierzyła się Victoria PWSZ Wałbrzych.

Zarówno Janczak, Szczurowski, jak i Zając są doskonale wałbrzyskiej publiczności, bowiem w swojej długoletniej karierze również pod Chełmcem spędzili kilka sezonów. Mimo iż był to sparing, a dodatkowo z III-ligowym rywalem, to jednak nasi musieli się mocno napracować, aby odnieść wygraną nad gospodarzami. Najtrudniej było w I partii, która przyniosła triumf ekipy Janczaka. W kolejnej obie drużyny do końca walczyły, aby przechylić szalę zwycięstwa, jednak ostatnie fragmenty należały do podopiecznych Janusza Ignaczaka, którzy wygrali na przewagi i w rezultacie wyrównali przebieg rywalizacji. Kolejne sety stały pod znakiem rosnącej przewagi i dość łatwych wygranych Victorii. Rywal bowiem, choć składał się z doświadczonych, to z drugiej strony jednak niemłodych graczy, którzy niemal z akcji na akcję tracili siły. Słabszą postawę miejscowych pewnie wykorzystali wałbrzyszanie wygrywając czwartą odsłonę 25:23, a ostatnią mimo występu rezerwowych 25:21.

Pojedynek w Miliczu był ostatnim sprawdzianem naszej drużyny przed dzisiejszym wyjazdowym pojedynkiem ligowym z Czarnymi Rząśnia. O wygraną na boisku rywala będzie jednak niezmiernie trudno, o czym świadczy chociażby wynik konfrontacji z I rundy, jak i pozycja Czarnych w tabeli. W Wałbrzychu ekipa z Rząśni zwyciężyła 3:0, choć wszystkie sety na przewagi. Obecnie nasz przeciwnik zajmuje 4. miejsce w tabeli, ale do trzeciego – Rafako Racibórz traci jedynie 3 punkty. Nasi jednak też mają o co walczyć. Choć bowiem plasują się na przedostatniej pozycji, to jednak do najbliższego sąsiada również tracą 3 „oczka". Zapowiada się zatem ciekawy mecz, oby zakończony zwycięskim rewanżem chłopców Ignaczaka.

 

KS Milicz – Victoria PWSZ Wałbrzych 1:3 (25:23, 25:27, 23:25, 21:25)

Victoria: Nowakowski, Wierzbicki, Ostapiuk, Gądek, Jurczyński, Broj, Sdebel, Radojewski, Gajek, Zieliński, Leński. Trener: Janusz Ignaczak

Bartłomiej Nowak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top