To był ich weekend

To był ich weekend

w Kultura

Koncerty zespołów muzycznych, pokaz dziecięcej formacji tanecznej, występy taneczne – to tylko część atrakcji jakie czekały na uczestników obchodów Dni Jaworzyny śląskiej, które odbyły się w weekend.

W programie artystycznym, przygotowanym z okazji Święta Miasta każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W piątek z ostrzejszym repertuarem muzycznym (rap, rapcore) wystąpili Altana Sound System, Chopped Brain, Kaes & Kusei oraz Maskot. Muzyczną atmosferę uspokoił nieco zespół Back To The Dreams, grając melodyjne rockowe utwory. Wieczorem fani zespołu Roxette mogli posłuchać przebojów tego wykonawcy w wykonaniu kapeli cover"owej Roxanne, a na zakończenie pierwszej odsłony Dni Jaworzyny zagrała legenda polskiej sceny muzycznej, zespół Kobranocka. Sobota rozpoczęła się programem dla dzieci, przygotowanym przez wolontariuszy z Młodzieżowej Rady Miejskiej i Klubu Młodzieżowego. Konkursy, zabawy i mini-turnieje wypełniły wczesne popołudnie. O godzinie 15:00 rozpoczęły się występy estradowe. Na scenie zaprezentowała się młodzież i dzieci, uczęszczająca na zajęcia artystyczne do Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, między innymi dziecięca formacja taneczna show dance "Fart" oraz wokalistki i wokaliści. Na scenie pokazali się młodzi tancerze w układzie tańca C-walk, gitarowy zespół "Word Pick". W krótkim wokalnym programie wystąpiła Dominika Wiącek, a po godzinie 17:00 na estradę wkroczyli jaworzyńscy seniorzy, prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne. Zgromadzoną publiczność bawił przez godzinę kabaret "Made in China", po którym do akcji wkroczyły zespoły grające muzykę disco-polo: Andrzej Koziński Show, Terpi & Magra oraz Lider Dance. Oprócz muzyki widzom było także dane podziwiać w akcji tancerzy, między innymi finalistów program "You Can Dance", mistrzów Polski w tańcu break-dance. Dni Jaworzyny Śląskiej zakończyły się efektownym pokazem laserowym, który z pewnością na długo zapadnie w pamięci zgromadzonej publiczności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top