To były ferie pełne atrakcji

w Czarny Bór

Warsztaty plastyczne, mydlarskie, kulinarne, wycieczki oraz piżama party, to tylko niektóre z atrakcji, z jakich podczas ferii korzystali najmłodsi mieszkańcy Gminy Czarny Bór. Ciekawe i atrakcyjne zajęcia odbywały się w świetlicach: w Borównie, Grzędach, Jaczkowie, Witkowie oraz w Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Zajęcia przygotowała Biblioteka + Centrum Kultury. Były quizy, konkursy, zabawy na świeżym powietrzu, piżamowe party oraz warsztaty kulinarne. – Gmina Czarny Bór pierogami stoi dlatego też podczas ferii z B+CK nie mogło zabraknąć lepienia pierogów. Wygniatali, wałkowali i lepili wszyscy uczestnicy zajęć feriowych, mali i duzi, dziewczęta i chłopcy, z równym zaangażowaniem i smakowitym skutkiem. Specjalną porcję najmłodsi przygotowali też dla Wójta Gminy Czarny Bór. Mamy nadzieję, że smakowało, i że już rosną przyszli uczestnicy najstarszego na Dolnym Śląsku pierogowego festiwalu –  relacjonują pracownicy centrum kultury.

Jak co roku, podczas ferii olbrzymim powodzeniem cieszyły się też wycieczki. Tym razem wybór padł na wrocławskie Kolejkowo, jeleniogórskie Bramy Czasu, wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora oraz Cinema City. Wrocławskie Kolejkowo zachwyciło niczym podróż w świat z dziecięcych marzeń. Gwar ulic, kamieniczki, sklepy, tramwaje, jeżdżące samochody, pływające statki, robotnicy przy pracy, przechodnie, a wszystko oczywiście w miniaturowym rozmiarze. Jeśli dodać do tego warsztaty i możliwość wykonania własnej makiety oraz fakt, że Kolejkowo swoją siedzibę ma w górującym nad Wrocławiem Sky Tower – wycieczka nie mogła się nie udać. Równie ciekawa okazała się wizyta w Bramach Czasu w Jeleniej Górze. Na podopiecznych czarnoborskiego Centrum Kultury czekał tam pokaz „szalonego naukowca”, eksperymenty z ciekłym azotem oraz podróż w czasie podziemiami pod Wzgórzem Kościuszki. Jak się okazało, w ciągnących się przez 4 kilometry podziemiach, odnaleźć można złoty pociąg, postacie z karkonoskich legend, Napoleona, a nawet na własne oczy zobaczyć „ciemność absolutną”. Ferie z B+CK zakończyły się tanecznie i z przytupem – karnawałowym balem przebierańców. Ostatni dzień ferii (11 lutego) to też Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Podczas karnawału organizatorzy znaleźli więc czas na edukację przez zabawę oraz ćwiczenia zwiększające wiedzę na temat zachowania się w sytuacjach kryzysowych i korzystania z numerów alarmowych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top