To były wyjątkowe Dni Świebodzic

To były wyjątkowe Dni Świebodzic

w Region

Mnóstwo energetycznej, dobrej, polskiej muzyki popłynęło ze sceny podczas tegorocznych Dni Świebodzic. Choć pogoda nie rozpieszczała, mieszkańcy bawili się bardzo dobrze. Trzeci Wymiar, Łzy, Gosia Andrzejewicz a przede wszystkim Donatan&Cleo zgromadziły na stadionie miejskim rekordową publiczność.

Organizatorem tegorocznych Dni Świebodzic byli: burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz oraz OSiR Świebodzice sp. z o.o. W sobotę i niedzielę, 20 i 21 czerwca, mogliśmy spędzić miło czas nie tylko słuchając koncertów, ale także oglądając występy maluchów, dzieci, młodzieży i utalentowanych świebodziczan. Oprócz wesołego miasteczka, strefy zabaw z Kapitanem Hookiem, świetną rozrywkę najmłodszym proponowali także harcerze ze Szczepu Harcerskiego Imago. Druhny i druhowie zabawiali najmłodszych różnymi grami sprawnościowymi, puszczaniem ogromnym baniek mydlanych i obowiązkowym malowaniem buziek. Stanowisko harcerzy znajdowało się tuż obok namiotu Urzędu Miejskiego i trzeba przyznać, że przez dwa dni były tu prawdziwe tłumy dzieci. To miejsce było oblegane przez świebodziczan, bo można tu było otrzymać sporo atrakcyjnych gadżetów promujących nasze miasto: koszulki, czapki, piłki i wiele innych. W punkcie dostępna była także ankieta, dotycząca oferty kulturalnej MDK.

Sobotnie spotkanie z muzyką rozpoczęły występy uczniów ze szkół podstawowych, następnie zobaczyliśmy Plejadę Świebodzickich Gwiazd cz. 1 – zaprezentowali się utalentowani podopieczni Miejskiego Domu Kultury: Andżelika Krynicka, Aleksandra Czop oraz tancerze: Lazy Rockers i Gang the Funk. Usłyszeliśmy także Adama Mladenisa ze Świetlicy Środowiskowej Tęczowa Gromada. O godz. 18:00 wystąpiła pierwsza muzyczna gwiazda: zespół Trzeci Wymiar. Muzycy zaprezentowali przede wszystkim utwory ze swojej najnowszej płyty, ale było też sporo starszych kawałków. Murawa przed sceną zapełniła się głównie młodą publicznością, która reagowała żywiołowo i śpiewała razem ze swoimi idolami.

Po tej mocnej rozgrzewce na scenie pojawił się zespół BQLL i wprowadził publiczność w klimaty muzyki tanecznej. O godz. 20:30 wystąpiła zapowiadana gwiazda wieczoru – zespół ŁZY, gorąco powitany przez świebodzicką publiczność. Świebodzice gościły już muzyków, jeszcze z poprzednią wokalistką Anią Wyszkoni. Okazało się, że nowa wokalista zespołu, Sara Chmiel, nawiązała fantastyczny kontakt z publicznością, a jej rockowe zacięcie nadało starym utworom zupełnie nowe brzmienie. Niedziela upłynęła pod znakiem zabaw z Kapitanem Hookiem – to blok rozrywkowy dla najmłodszych, były też występy maluszków z przedszkoli i spora dawka humoru, zaserwowana przez Kabaret z Kopydłowa. Był też ciąg dalszy Plejady Świebodzickich Gwiazd – tym razem zobaczyliśmy na scenie Witolda Wolińskiego, Asię Siwarską i Zespół Akord. Pierwszą z muzycznych gwiazd wieczoru była Gosia Andrzejewicz, która jak się okazało ma w Świebodzicach sporą rzeszę fanów. Wokalistka była zresztą zachwycona reakcjami publiczności, robiła fanom zdjęcia telefonem, zapraszała też na scenę. Jej występ był doskonałym wstępem do ostatniego koncertu Dni Świebodzic 2015 – Donatana&Cleo. Na ich występ przyszły prawdziwe tłumy, niezrażone faktem, że na muzyków trzeba było trochę poczekać. – Dziękuję za wspaniałą zabawę i już zapraszam na przyszłoroczne Dni Świebodzic – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Koncert zespołu trwał niemal do północy, usłyszeliśmy oczywiście największe przeboje w tym My, Słowianie, Cicha woda, Brać.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

„Dzikie” dożynki

Sołectwo Czarny Bór zwycięzcą konkursu na najpiękniejszy wieniec powiatowy podczas Dożynek Gminno-

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Festiwal Sera

Po raz kolejny organizatorzy Festiwalu Sera w Dziećmorowicach czyli Centrum Kultury i

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top