To już naprawdę koniec

To już naprawdę koniec

w Kultura

Przed wakacyjną przerwą Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza do amfiteatru Styk na nostalgicznie ciepły plenerowy musical – o niewesołych czasach. Wstęp wolny.

Pierwszy w Wałbrzychu plenerowy musical – o niewesołych czasach. Wydarzenie z pogranicza teatru i koncertu. Płyta długogrająca live w prezencie dla miasta czyli „greatest hits" Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu – przeboje z najważniejszych spektakli ostatnich 13 lat Szaniawskiego – w nowych zaskakujących aranżacjach. – Przedstawiamy Państwu suplement do naszej ostatniej premiery, Być jak dr Strangelove. Tam szaleniec naciska nuklearny guzik. Tutaj zapraszamy na portret świata doby kryzysu. Proszę przymrużyć z nami oko i dać się uwieść muzyce – mówił Maciej Podstawny, reżyser spektaklu. Wałbrzyski koniec świata odbędzie się w stylu: nienadętym, ironicznym, abstrakcyjnie zabawnym, zdystansowanym, dekadenckim. – Poddamy w wątpliwość nadzieje na spokojna emeryturę Historii, posiłkując się słowami wielkich historycznych przemówień spróbujemy skonstruować ironiczną mapę naszych leków i permanentnego kryzysu, w jakim znajduje się człowiek, ale także poszukamy nowych perspektyw radości i świateł w tunelu. Otworzymy leżaki i będziemy z Państwem podziwiać piękno ostatniego zachodu słońca nad pięknie odnowionym miastem, i będziemy się razem z tego końca śmiać, i dużo śpiewać – mówią organizatorzy. Kilkunastu twórców, dziesiątka wykonawców, efekty specjalne z przymrużeniem oka, muzyka na żywo, test wielu ważnych słów, co znaczą dziś i czy na pewno wystarczają? i przede wszystkim kilkanaście teatralnych przebojów. Ostatni koncert świata odbywa się nieoczekiwanie w Wałbrzychu. Kto będzie się spierał, że jest to bardzo ironiczny układ rzeczywistości? Spektakl pod Patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr. Romana Szełemeja, Współprodukcja -Miasto Wałbrzych. Dofinansowany ze środków otrzymanych z Budżetu Województwa Dolnośląskiego. – To już kolejny rok owocnej współpracy. Myślę, że to wydarzenie będzie wielkim hitem rozpoczynającego się sezonu wakacyjnego – mówił Zygmunt Nowaczyk, wiceprezydent Wałbrzycha.
Gdzie i kiedy?
8 lipca 2016 / godz. 21.30 / Amfiteatr STYK / wstęp wolny
9 lipca 2016 / godz. 21.30 / Amfiteatr STYK / wstęp wolny
Kontakt: Biuro Współpracy z Publicznością, tel. 74 6488301 (03)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top