Toniemy w śniegu!- zobacz zdjęcia

Toniemy w śniegu!- zobacz zdjęcia

w Aktualności/Galeria

Policja pomaga kierowcom TiR-ów przejeżdżać po zasypanych drogach. Dziś rano samochody osobowe jadące od Wrocławia do naszego miasta, kierowane były do centrum Świebodzic. Korki miały po kilka kilometrów.

 

 

Drogi na terenie powiatu wałbrzyskiego są przejezdne, choć lokalnie występują utrudnienia na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych spowodowane zawiejami i zamieciami.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu na bieżąco monitoruje stan dróg w powiecie. Członkowie Zarządu wraz z Naczelnikiem Wydziału Zarządzania Drogami Powiatowymi i Transportem każdego dnia wyjeżdżają w teren, aby sprawdzać zimowe utrzymanie dróg powiatowych. Wnioski z raportów są podstawą podejmowania działań mających na celu udrażnianie trudno przejezdnych odcinków dróg będących w zarządzie powiatu.

Ponadto codziennie do godz. 9 oraz do godz. 15. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (PCZK) przekazuje do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego  we Wrocławiu informacje nt. stanu dróg w całym powiecie, w tym także dróg wojewódzkich i gminnych. Monitorowane jest również zagrożenie przeciwpowodziowe.

Stan na godz. 9.00 – nie odnotowano zagrożeń przeciwpowodziowych, wypadków drogowych ani przypadków zamarznięć.

Występują utrudnienia ruchu na drodze wojewódzkiej nr 381 przechodzącej przez gminę Głuszyca, co zostało już zgłoszone do zarządcy drogi wojewódzkiej. Na terenie wspomnianej gminy utrudnienia odnotowano także na niektórych odcinakach dróg powiatowych w Łomnicy i Sierpnicy. Były też utrudnienia na drodze wojewódzkiej między Strugą a Starymi Bogaczowicami, a w godzinach rannych także na drodze krajowej nr 35, łączącej powiat świdnicki z wałbrzyskim.

Wg IMGW najbliższe dwie doby na Dolnym Śląsku zapowiadają się mroźnie i z silnymi wiatrami, powodującymi zamiecie.

Od godz. 7.30 dnia 15.12.2010 r. do godz. 7.30 16.12.2010 r. zapowiadane są przelotne opady śniegu. Temp. max. -8°C do – 5°C. Wiatr słaby, tylko początkowo miejscami umiarkowany. W nocy lokalnie mgła osadzająca szadź. Temperatura spadnie: od -16 °C do – 14°C, lokalnie nawet do – 19°C , a na w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim nawet do – 22°C.

Kolejna doba z temperaturą. max. od – 8°C w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim do – 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jednak po południu okresami porywisty i powodujący zamiecie. W nocy, od zachodu stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia miejscami opadów śniegu.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top