TopTrendy 2013

TopTrendy 2013

w Aktualności

Zespół wałbrzyszanina, Juranda Wójcika, Kreuzberg, zakwalifikował sie do koncertu Trendy 2013 roku. Zespół bedzie ubiegał się o tytuł Trendy, który pozwoli na dalszy rozwój kariery muzycznej. Wywiad z Jurandem Wójcikiem  o debiutanckiej płycie zatytułowanej „Papierowy król" i udziale podczas tegorocznej edycji Festiwalu TopTrendy 2013.

Cieszy nas to, że nasz ziomek odnosi sukcesy. Ostatnio zakwalifikowałeś się do Złotej Dwudziestki tegorocznej edycji „The Voice Of Poland". A teraz będziemy podziwiać Ciebie wraz z zespołem KREUZBERG na deskach Opery Leśnej!

Jurand Wójcik: I ja się cieszę, że mogę reprezentować Wałbrzych 🙂 Tym razem na Sopot TopTrendy Festiwal, a konkretnie w konkursie Trendy, 8 czerwca.

Czy trudno jest zakwalifikować się na taki Festiwal?

Jurand Wójcik: Już samo zakwalifikowanie się na festiwal to ogromne wyróżnienie, ponieważ co roku napływa ogromna ilość zgłoszeń zespołów, które pragną wziąć w nim udział. Nam się udało, więc już czujemy się wyróżnieni.

Będziecie wykonywać piosenkę Niecierpliwa, która z dnia na dzień zdobywa listy przebojów. To Trendy utwór?

Jurand Wójcik: Czujemy, że Niecierpliwa ma potencjał, aby stać się trendy, więc mamy cichą nadzieję, że słuchacze oraz widzowie w czasie sobotniego występu również tak poczują i zagłosują na tę piosenkę.

Oczywiście, że wałbrzyszaninie będą Ci kibicować i możesz liczyć na sporą frekwencje i głosy. Wraz z udziałem w trendach, na rynku pojawił się album Twojego zespołu zatytułowany „Papierowy król". Co oznacza tytuł płyty?

Jurand Wójcik: Papierowy Król, to po prostu pieniądz w negatywnym kontekście. Jest to dyktator, któremu dajemy władzę i moc poprzez nasze niezrozumienia życia i pragnienie szczęścia, którego szukamy właśnie w nim, zniewalając i uzależniając się tym samym od niego. I tak jak w tekście piosenki Serce z ołowiu: „Papierowy rządzi Król, między nami stawia mur, czas by w końcu zmienić to" możemy odebrać mu jego moc uświadamiając sobie, że szczęście to stan ducha, a nie stan konta.

Jaka muzyka dominuje na tym albumie?

Jurand Wójcik: Na albumie dominuje rockowa energia, szczerość oraz przekaz w prostych, popowych kompozycjach z dużą dawką melodii. Myślę, że każdy znajdzie na tym albumie coś dla siebie.

Czy tęsknisz już za koncertami?

Jurand Wójcik: Oczywiście koncerty, to chyba dla zespołu najlepsza sprawa w całej tej „muzycznej przygodzie", ale jak mam być szczery, to bardziej tęsknię za moją rodziną, kiedy jestem gdzieś na trasie:)

Oczywiście zagracie w Wałbrzychu!!!

Jurand Wójcik: Jeśli tylko Wałbrzych nas zechce, to w każdej chwili!

Czyli głosujemy 8 czerwca, oglądając festiwal w telewizji Polsat!

Jurand Wójcik: Jeśli chcecie mieć swój mały udział w „sukcesie" mojego zespołu KREUZBERG, i jeśli Niecierpliwa Was oczaruje, to oczywiście zachęcam do głosowania.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top