Torbus zastraszył rodziców?

Torbus zastraszył rodziców?

w Aktualności

Część rodziców z PSP nr 31 obawiając się spełniania publicznie wypowiedzianych słów o „trzęsieniu ziemi" i „niekomfortowej sytuacji dla tej placówki" przez radnego Artura Torbusa poprosiło kuratorium oświaty o interwencję i pomoc. Chodzi o wypowiedzi „Jeśli to jest prawda, że wojewoda uchylił decyzję (o likwidacji PSP nr 31-redakcja) będzie trzęsienie ziemi. Ktoś za to odpowie" oraz „Sytuacja będzie wybitnie niekomfortowa dla jednostki prowadzącej szkołę i dyrekcji. Wybitnie niekomfortowa dla dwóch stron. Dlaczego? Życie dopisze scenariusz".

Część rodziców z PSP nr 31 obawiając się spełniania publicznie wypowiedzianych słów o „trzęsieniu ziemi" i „niekomfortowej sytuacji dla tej placówki" przez radnego Artura Torbusa poprosiło kuratorium oświaty o interwencję i pomoc. Chodzi o wypowiedzi „Jeśli to jest prawda, że wojewoda uchylił decyzję (o likwidacji PSP nr 31-redakcja) będzie trzęsienie ziemi. Ktoś za to odpowie" oraz „Sytuacja będzie wybitnie niekomfortowa dla jednostki prowadzącej szkołę i dyrekcji. Wybitnie niekomfortowa dla dwóch stron. Dlaczego? Życie dopisze scenariusz" – dla jednej z telewizji kablowych.

 

Pismo w tej sprawie rodzice uczniów z PSP nr 31 wysłali do Beaty Pawłowicz, dolnośląskiego kuratora oświaty. „W związku z niepokojącymi wypowiedziami medialnymi przewodniczącego klubu miejskich radnych Platformy Obywatelskiej w Wałbrzychu – Pana Artura Torbusa, prosimy Panią Kurator o objęcie szczególną troską, w ramach posiadanych kompetencji, Publiczną Szkołę Podstawową nr 31 im. Gustawa Morcinka w Wałbrzychu, Osiedle Górnicze 19a. Radny Artur Torbus w wywiadzie z dnia 30 maja 2012 roku dowodził, że szkołę czeka trzęsienie ziemi, jej sytuacja będzie wybitnie niekomfortowa itd. Takie zdania publicznie wypowiedziane przez przedstawiciela władz miasta kierowane w stronę placówki oświatowej, której należy się wsparcie i życzliwość, wywołało obawy wielu rodziców dzieci oraz pracowników placówki. Przypominamy, że szkoła była przeznaczona do likwidacji, ale na mocy rozstrzygnięcia nadzorczego Wojewody Dolnośląskiego z dnia 21 maja 2012 r. uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 12 kwietnia 2012 r. została uchylona przez co procedura zamykania szkoły została przerwana. W związku z tym, że wypowiedzi pana radnego zostały przyjęte z ogromnymi obawami i przez wiele osób odebrane jako groźby kierowane w stronę placówki, prosimy o zajęcie się naszą prośbą" – czytamy dokumencie.

(red)

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top