Toyota atrakcyjnym pracodawcą

Toyota atrakcyjnym pracodawcą

w Gospodarka

Toyota Motor Manufacturing Poland otrzymała nagrodę Randstad Award. Już po raz drugi wałbrzyska fabryka Toyoty została wiceliderem rankingu największych pracodawców w Polsce.

Zakład w Wałbrzychu zajął 2 miejsce, tuż za KGHM, w ogólnopolskim rankingu pracodawców przygotowanym przez firmę Randstad. Randstad Award to największy niezależny międzynarodowy projekt badawczy dotyczący wizerunku pracodawcy i czynników atrakcyjności pracodawców na świecie. Pierwsze badanie przeprowadzono w 2000 roku w Belgii. Obecnie obejmuje ponad 160.000 respondentów i 3400 firm. W Polsce nagroda przyznawana jest w oparciu o badanie atrakcyjności 150 największych pracodawców na reprezentatywnej próbie 7000 respondentów – potencjalnych pracowników (studentów, osób zatrudnionych i niezatrudnionych, zdolnych do pracy w wieku od 18 do 65 lat). Badanie jest prowadzone za pomocą ankiet on-line przez międzynarodowy instytut badawczy ICMA.  Zakład Toyoty w Wałbrzychu został doceniony przez badanych za stabilną sytuację finansową, silne kierownictwo oraz oferowanie interesującej pracy.

Nietrudno o dobrą opinię gdy fabryka się rozwija, poziom produkcji i zatrudnienia rośnie. Jednak prawdziwy test naszych systemów, procedur i relacji pracowniczych daje nam sytuacja poważnego spadku zamówień na nasze produkty i konieczność ograniczenia zatrudnienia, jakie miało miejsce w 2012 roku – powiedział Dariusz Banach, Dyrektor Personalny i Administracyjny wałbrzyskiej fabryki Toyoty. Jeżeli mimo tej sytuacji fabryka Toyoty w Wałbrzychu jest w stanie nadal utrzymać się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców tym większa to dla nas satysfakcja. – dodał Banach. 

Klasyfikacja atrakcyjności pracodawców:1.  KGHM Polska Miedź2.  Toyota Motor Manufacturing Polska3.  Volkswagen Poznań4.  Mercedes-Benz Polska5.  Polskie Linie Lotnicze LOT6.  TVN7.  Polska Grupa Energetyczna8.  Samsung Electronics Polska9.  PGNiG10. Grupa Żywiec

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone
Go to Top