Toyota wspiera „mechanika”

Toyota wspiera „mechanika”

w Aktualności

Dobrze mieć przyjaciół i to takich przyjaciół jak fabryka Toyoty w Wałbrzychu, która od kilku lat wspiera Zespół Szkół nr 5. Efektem bliskich kontaktów obu instytucji jest między innymi dziesięć nowych silników do modelu Aygo, które fabryka w ostatnim okresie przekazała placówce z Ogrodowej.

Współpraca „mechanika” z Toyotą trwa w najlepsze. Z jednej strony mamy liczne grono uczniów ZS nr 5, którzy zasilili fabrykę w naszym mieście, a z drugiej kolejne prezenty dydaktyczne, które zdecydowanie podnoszą jakość kształcenia przy ulicy Ogrodowej, a zarazem prestiż szkoły w naszym regionie.

W ostatnich dniach dzięki zaangażowaniu Sławomira Stasiaka, przewodniczącego Klubu Wolontariusza w fabryce Toyoty, „mechanik” wzbogacił się o dziesięć silników do modelu Aygo o wartości „grubo” ponad 30 tysięcy złotych. Z silników tych korzystać będą uczniowie podczas zajęć w Centrum Kształcenia Praktycznego, a więc najkrócej ujmując warsztatach, oraz w samej szkole. „Taki motor otrzymają samochodziarze, co oczywiste, ale również i mechatronicy, którzy planują wykonać okablowanie, a następnie chcą stworzyć oprogramowanie do kierowania pracą silnika”, poinformował Piotr Krzywda, dyrektor ZS nr 5.

Warto podkreślić, iż to nie jedyny prezent, jaki w ramach współpracy przekazała placówce wałbrzyska fabryka. Kilka lat temu przedstawiciele japońskiej firmy postanowili obdarować szkołę Toyotą Avensis, dzięki czemu na zajęciach praktycznych uczniowie mogą pracować na równie nowoczesnym sprzęcie.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Groźne zderzenie

Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę  poszkodowaną w wypadku, do którego doszło dzisiaj w

Nowe atrakcje

Można już wypożyczyć rowery w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju. Na

Przystanek kolejowy Dzikowiec

Rada Ministrów przyjęła uchwałę o utworzeniu Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków
Go to Top