Toyota z nowym prezesem

Toyota z nowym prezesem

w Gospodarka

Fabryka Toyoty w Wałbrzychu ogłosiła powołanie z dniem 1 kwietnia 2010 roku na stanowisko Prezesa Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o. (TMMP) Carla Klemma. Dziś został on oficjalnie przedstawiony dziennikarzom.

Carl Klemm zastąpił na tym stanowisku Pana Kenji Manabe, który po zakończeniu pracy w TMMP wrócił do pracy w Toyota Motor Corporation w Japonii.

– Pierwszą rzeczą jaką zauważyłem w TMMP była energia i zaangażowanie pracowników na rzecz osiągania coraz lepszych wyników każdego dnia – powiedział Carl Klemm podczas swojego pierwszego spotkania z pracownikami wałbrzyskiej fabryki Toyoty. – Moim osobistym celem jest rozwój lokalnych kadr na rzecz osiągnięcia przez TMMP pełnej samodzielności.

Nowy prezes wałbrzyskiej fabryki jest absolwentem Wydziału Inżynierii Uniwersytetu w Luton (Wlk.Brytania). Pracę w koncernie Toyoty rozpoczął w 1990 roku w Toyota Motor Manufacturing (UK) Ltd. (TMUK) na stanowisku General Managera odpowiedzialnego za Dział Jakości. W roku 1995 został powołany na stanowisko General Managera Produkcji, a w 2001 roku został awansowany na Dyrektora Produkcji. W 2003 roku objął stanowisko Dyrektora Działu Jakości. W czerwcu 2004 roku został mianowany na Dyrektora Administracji Fabryki Silników, a rok później został powołany na stanowisko Zastępcy Dyrektora Zarządzającego Fabryki Silników.

W swoim dotychczasowej pracy Carl Klemm był odpowiedzialny za praktyczne wdrożenie Toyota Production System oraz filozofii lean manufacturing (szczupłej produkcji), w celu osiągnięcia jakości wbudowanej w proces produkcyjny, a co za tym idzie produkowania samochodów i silników, które spełniają wysokie oczekiwania klientów.

W 2008 roku, za osiągnięcia w przemyśle motoryzacyjnym oraz za pracę na rzecz lokalnej społeczności, Carl Klemm został uhonorowany przez Królową Elżbietę II tytułem Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego (Member of British Empire). To w tym czasie zarządzana przez niego fabryka w Deeside przeżywała okres dynamicznego rozwoju a sam Carl Klemm był zaangażowany w zbiórki charytatywne, w ramach których zebrano ponad 750 tysięcy funtów na rzecz organizacji działającej na rzecz zapobiegania przemocy wobec dzieci.

Carl Klemm jest żonaty. Ma syna i córkę. Jego hobby to spacery i podróże do egzotycznych krajów. Po przeprowadzce do Polski poważnie myśli o powrocie do swoich dawnych pasji: narciarstwa i łowiectwa. ,

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top