Toyota z pomocą Ukrainie

w Aktualności/Wałbrzych

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. W związku z trwającą wojną dla nich oraz ich rodzin firma uruchomiła specjalny pakiet wsparcia. Dodatkowo pracownicy wspierają lokalne akcje pomocowe.

Nie chcemy i nie możemy być obojętni na osobiste dramaty naszych pracowników oraz innych obywateli Ukrainy, którzy potrzebują wsparcia. Z tego też względu podejmujemy konkretne działania by  im pomóc w tej trudnej sytuacji – podkreśla wiceprezes ds. korporacyjnych Zbigniew Oczkowski. Firma przyznała pracownikom z Ukrainy płatny, 5-dniowy urlop w celu sprowadzenia rodziny oraz bezpłatny urlop dla osób wyjeżdzających na Ukrainę. Toyota zapewnia również środki transportu do  sprowadzenia rodziny z granicy polsko-ukraińskiej oraz zakwaterowanie i wyżywienie w pobliżu fabryk. Ponadto firma koordynuje opiekę medyczną oraz organizuje opiekę nad dziećmi. Firma  pomaga również w zapisaniu dzieci do szkół i przedszkoli. Rodziny oraz inni uchodźcy objęci są opieką psychologiczną. Fabryka daje swoim pracownikom gwarancję zatrudnienia po powrocie do Polski w przypadku końca obecnej umowy oraz pomaga rodzinom pracowników w znalezieniu pracy.

Wolontariusze z programu „PoMOC z Toyoty” od pierwszego dnia konfliktu prowadzą na terenie fabryk zbiórkę rzeczową i pieniężną. Korzystają z niej zarówno rodziny pracowników jak i lokalne akcje pomocowe, do których Toyota dostarcza zebrane rzeczy oraz potrzebne palety i kartony. Korzystając z własnej kuchni w fabryce w Jelczu-Laskowicach przygotowywane są posiłki dla domów w Dębinie i Wójcicach, w których przybywają matki z dziećmi. Swoją pomoc w zapewnieniu mieszkania, transportu czy też dowozu jedzenia osobom potrzebującym deklarują także polscy pracownicy. – W tej trudnej i bardzo dynamicznie zmieniającej się sytuacji wsparcie ze strony Toyoty wiele dla nas znaczy. Cieszymy się, że mamy na miejscu tak dobrego i zaangażowanego społecznie partnera jakim jest niewątpliwie fabryka Toyoty – podkreśla Jacek Załubski, lokalny radny i jednocześnie jeden z koordynatorów akcji pomocowych w rejonie Jelcza-Laskowic.Toyota poinformowała także, że od 4 marca zatrzymuje produkcję w fabryce koncernu w Petersburgu. W związku z tym dostawy silników do Rosji z zakładu w Jelczu-Laskowicach zostały wstrzymane.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top