Toytota odpowiedzialną firmą

Toytota odpowiedzialną firmą

w Gospodarka

Po raz drugi fabryka Toyoty została liderem ogólnopolskiego Rankingu Odpowiedzialnych Firm branży przemysłowej i chemicznej publikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne całościowe zestawienie największych spółek w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR) czyli współpracy z różnymi grupami otoczenia wewnętrznego i zewnętrznego firmy takimi jak: społeczność lokalna, partnerzy biznesowi, pracownicy. Patronem merytorycznym przedsięwzięcia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, za weryfikację zaś odpowiada firma doradczo-audytorska PricewaterhouseCoopers. Ranking jest publikowany corocznie od 2007 przez Dziennik Gazetę Prawną. Umożliwia on porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami oraz stanowi cenne narzędzie ułatwiające uporządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu w firmach. W 2013 roku w badaniu  i audycie, na bazie których stworzono ranking, wzięło dział łącznie ponad 150 spółek działających na polskim rynku.

Wyniki VII Rankingu Odpowiedzialnych Firm ogłoszono podczas gali, która odbyła się pod koniec kwietnia w sali Skybox na stadionie Legii Warszawa. Fabryka Toyoty zajęła pierwsze miejsce w branży przemysłowej i chemicznej oraz dziesiąte miejsce w zestawieniu ogólnym. Cieszy nas także 10. pozycja w klasyfikacji wszystkich firm w Polsce. I trudno tutaj o wyższą pozycję, gdyż naszymi klientami są inne fabryki Toyoty. Nie mamy więc możliwości kontaktu i współpracy z bezpośrednim klientem np. na zasadach marketingu społecznego.  – mówi Grzegorz Górski kierownik administracji i spraw korporacyjnych wałbrzyskiej Toyoty – Ale za to nadrabiamy to na innych obszarach np. współpracy z lokalną społecznością, co potwierdzają bardzo wysokie wyniki w obszarach zaangażowania społecznego i innowacyjności społecznej. – dodaje Górski.

Ranking Odpowiedzialnych Firm 2013 – klasyfikacja ogólna:

1. GlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA, GK2. Kompania Piwowarska SA3. Nutricia4. Danone Sp. z o.o.5. PKN Orlen SA6. Schenker Sp. z o.o.7. Tesco Polska sp. z o.o.8. Grupa Lotos SA9. Orange Polska (d. TP SA)10. Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top