Trele Morele z wyróżnieniem

Trele Morele z wyróżnieniem

w Kultura

Młodzieżowy zespół teatralny Trele Morele działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Forum Teatrów "Miniatury" w Opolu. Do udziału w tym prestiżowym przedsięwzięciu zgłosiło się aż 34 zespoły teatralne z całej Polski natomiast do ścisłego finału komisja konkursowa zakwalifikowała tylko 15 najlepszych grup.

Grupa z Boguszowa-Gorc w Opolu zaprezentowała przedstawienie pt. Pręcik wg Maliny Prześlugi, w reżyserii Katarzyny Bernaś – historię o przywiązaniu i odchodzeniu opowiedzianą z perspektywy przedmiotów codziennego użytku. Bohaterami sztuki są: kapeć, kapciowa, poduszka, budzik, miś – maskotka oraz dziewczynka, która zawsze była i nagle jej nie ma… W role te z olbrzymią dojrzałością i aktorskim wyczuciem wcieliły się Aleksandra Barczuk, Natalia Bernaś, Aleksandra Hamerska, Marika Jodełka oraz Sara Nanowska. Spektakl podejmujący trudny temat zmagania się z nieuleczalną chorobą poruszył zarówno publiczność jak i jurorów, którzy doceniając warsztat młodych aktorek oraz zaskakujące rozwiązania sceniczne postanowili przyznać zespołowi wyróżnienie, pamiątkową statuetkę oraz nagrodę rzeczową w postaci teatralnej maszyny do wytwarzania efektów specjalnych. Pobyt grupy na festiwalu w Opolu obfitował w wiele niezapomnianych wrażeń. Dzięki staraniom organizatorów udało się połączyć teatralną rywalizację z doskonałą zabawą oraz nawiązać nowe artystyczne przyjaźnie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

To był ich dzień

Bibliotekarze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego uroczyście świętowali Dzień Bibliotekarza.
Go to Top