Trzy imprezy w A"Propos

Trzy imprezy w A"Propos

w Kultura

Trzy ciekawe koncerty proponuje w najbliższym czasie klub muzyczny A"Propos w Wałbrzychu.

29 maja 2010, godz. 20.00 – ROCKABILLY PARTY!!! w wykonaniu SPACEMAN TRIO.

Trio o nazwie "Spaceman", wykonujące swingującą, pierwotną formę rock"n"rolla zakorzenioną w muzyce rockabilly, western swing oraz jump-bluesie, powstało w 2005 roku. W obecnym składzie grają muzycy występujący m. in. w formacjach Nestor Band, Party Tour (w klubie A"propos gościliśmy już 2 razy), oraz wieloma powszechnie rozpoznawanymi artystami ze środowisk jazzowych i rockowych, a także szeroko rozumianej polskiej estrady.

Spaceman tworzą: Mateusz Chmielewski – gitara, voc, Marek Błaszczyk – kontrabas, Adam Moszyński – perkusja.

Zespół koncertował intensywnie w całej Polsce, zarówno w obiegu klubowym (m. in. w Gdynia Blues Club, Lizard King w Poznaniu, Łodzi, Krakowie, w klubie Rura we Wrocławiu), na festiwalach (Boogie Woogie Festival w Człuchowie, Gdynia Blues Festiwal). Po dwuletniej przerwie w działalności i zmianach personalnych zespół powraca w 2010 roku, rozpoczynając aktywność od występów w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.

Bilety: 20 zł/os. 30 zł/para

11 czerwca 2010, godz. 20.00 Kattorna – europejska świadomość muzyczna i kontakty z amerykańską tradycją jazzową są najważniejszym spoiwem muzyki kwintetu Kattorna. Zespół powstał w lutym 2005 roku w Berlinie, gdzie koncertował w ramach multimedialnego projektu z muzyką Krzysztofa Komedy. Twórczość Komedy wywarła silne piętno na brzmieniu zespołu. Niewiele ponad 2 miesiące od momentu powstania, Kattorna zwyciężyła w „Europejskich Integracjach Muzycznych", co stało się początkiem sukcesów na kolejnych festiwalach: "Nadzieje Warszawy" i "Berlin Jazz & Blues Award", po których zespół po raz pierwszy wszedł do studia by zrealizować płytę promocyjną. Inne nagrania Kattorny ukazały się na najlepiej sprzedających się składankach jazzowych: "The Best of Polish Smooth Jazz". Materiał na płycie „Straying To The Moon" jest wynikiem dojrzewania zespołu oraz koncepcji muzycznej opartej głównie na kompozycjach pianisty Łukasza Pawlika.Muzycy koncertują w znanych klubach jazzowych Polski i Niemiec, są zapraszani na festiwale jazzowe w kraju i za granicą, jak „Sounds No Walls" w Berlinie , „Ancona Sumer Jazz" we Włoszech, czy „Festiwal Piwnicy Pod Baranami" w Krakowie i „Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych" w Kaliszu. Skład zespołu: Dawid Główczewski – saksofon altowy i sopranowy, Grzegorz Rogala – puzon, Łukasz Pawlik – fortepian, Max Nauta-Simonsen – kontrabas, Krzysztof Szmańda – perkusja, 

Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu.

19 czerwca 2010, godz. 20.00 Chopin Project Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu.

24 czerwca 2010, godz. 20.00 Dorota Miśkiewicz CAMINHO – koncertBilety: 40 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top