Trzy pytania do

Trzy pytania do

w Aktualności

– Chcę Platformy, która znowu będzie wygrywać wybory. Modernizacyjnej i skierowanej na samorządność. Partii, która da Polakom gwarancję bezpiecznego i bogacącego się kraju. Polski goniącej zachód, który zawsze był dla nas wzorem, a dzisiaj jest na wyciągniecie ręki. Takiej, która nie ma kompleksów i potrafi się uśmiechać w przeciwieństwie do oponentów – mówił kandydat na przewodniczącego PO podczas wizyty w Wałbrzychu.

– Czy trwające wybory sprzyjają Platformie Obywatelskiej? Czy konflikt „wyborczy” między Wami, kandydatami na przewodniczącego, nie ma negatywnego wpływu chociażby na sondaże? Dzisiaj liderem opozycji jest Nowoczesna, a nie PO.

– To demokratyczne wybory. Prawdziwe, a nie ustawiane. Nie ma żadnego konfliktu między mną a Tomaszem Siemoniakiem. Rywalizujemy, bo chcemy wybrać przewodniczącego. To jeszcze trochę potrwa. Wierzę, że te wybory wzmocnią Platformę Obywatelską. Chcemy wybrać przewodniczącego grupowo i być gotowym do podejmowania najwyższych wyzwań.

– Czy Pana zdaniem PiS utrzyma się przy władzy i będzie rządzić pełną kadencję?

– Jeszcze nie było takiej sytuacji, aby jedna partia miała całą władzą. Z prezydencką włącznie. Uważam, że w tym tempie, w którym działa PiS nie będzie to możliwe.

– Jakie będą konsekwencje próby zmiany konstytucji przez Prawo i Sprawiedliwość?.

– Na początek muszą zbudować większość, co nie będzie proste. To jest próba odtworzenia tego tematu. Przypomnę, że kilka miesięcy temu mieliśmy projekt zmiany konstytucji wg PiS- u. Potem został zmodyfikowany na czas kampanii wyborczej, aby nie straszyć Polaków. Teraz mówimy już o skoku na Trybunał Konstytucyjny. Konsekwencją będzie zdemolowanie państwa prawa.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top