Turniej Piłkarski Szkół Aglomeracji

Turniej Piłkarski Szkół Aglomeracji

w Sport

Około 200 osób wzięło udział w halowym Turnieju Piłkarskim Szkół Aglomeracji Wałbrzyskiej 2014. W imprezie wystartowało łącznie 21 drużyn.

Uczniowie konkurowali w czterech kategoriach wiekowych: klas I-III, klas IV-VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W kategorii klas I-III najpierw rozegrano mecze w dwóch grupach, z których do półfinału awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup. W ich gronie znalazły się PSP 21, PSP 28 i PSP 2 z Wałbrzycha oraz drużyna ze Szczawna Zdroju. Do finału awansowało PSP 21 i PSP 28. Wygrała reprezentacja z PSP 21 która na kilka sekund przed końcem, strzeliła bramkę na 1:0. Trzecie miejsce przypadło PSP 2. W kategorii klas IV-VI mocna okazała się grupa B, z której awans zapewniły sobie drużyny PSP 37 i PSP 28. W grupie A najlepsi okazali się piłkarze PSP 26 i PSP 30. W półfinałach przepustki do finałów wywalczyli sobie PSP 26 i PSP 37. Trzecie miejsce zajęło PSP 30, drugie PSP 37, a czempionami została drużyna PSP 26. Z kolei gimnazjaliści zagrali w jednej grupie systemem każdy z każdym. Emocji i walki na boisku nie brakowało, gdyż liczył się każdy zdobyty punkt i gol. Jak zawsze nie zawiedli faworyci szkolnych turniejów, czyli gimnazjaliści z wałbrzyskiej jedynki, którzy zgłosili do turnieju dwie drużyny. Klasyfikacja końcowa to : Gimnazjum 1 drużyna B, Gimnazjum 1 drużyna A, Gimnazjum 11, Gimnazjum Walim, Gimnazjum 9. Z powodu przypadających matur tylko dwie szkoły ponadgimnazjalne stawiły się na turnieju: Zespół Szkół nr 7 i Zespół Szkół nr 5. Rozegrano jeden mecz, dwie połowy po 30 minut. Wygrał ZS 7 13:12.

Turniej zorganizowała Fundacja „Z Całego Serca" przy współpracy z centrum sportowo – rekreacyjnym Aqua Zdrój oraz Miastem Wałbrzych i Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu. Najlepsi piłkarze z najmłodszych kategorii wiekowych otrzymali wejściówki na zwiedzanie od Zamku Książ. Dekoracji zawodników dokonali Andrzej Lipiński Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego i członkowie zarządu fundacji: Grzegorz Białas, Anatol Szpur i Paweł Szpur.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*