Twoje pierwsze pół litra

Twoje pierwsze pół litra

w Aktualności

Masz ukończone 18 lat? Czas więc na pierwsze w Twoim życiu pół litra. Pół litra krwi, która może uratować komuś życie. Pod takim hasłem przedstawiciele Klubu Parafialnego „Kropla nadziei” im. bł. Zofii Czeskiej zachęcają do dzielenia się swym najcenniejszym skarbem.

Działający przy parafii pw. Św. Aniołów Stróżów klub honorowych krwiodawców skupia około 20 członków, którzy regularnie, a więc co dwa miesiące oddają niemal pół litra krwi. To sporo, ale przecież wokół jest nas jest wiele osób, które również chętnie podzieliłyby się swoim bezcennym darem, ale z różnych przyczyn jeszcze tego nie uczyniły. Stąd kolejna piękna akcja klubowiczów skierowana tym razem do osób, które dopiero wchodzą w pełnoletność i jeszcze nie miały okazji odwiedzić Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. – To do nich właśnie skierowany jest nasz projekt pod dość przewrotnym tytułem „Moje pierwsze pół litra”, ale szukając kolejnych krwiodawców zwracamy się z prośbą także do znanych wałbrzyszan, którzy zechcieliby wesprzeć nasz klub. Do tej pory swej twarzy „użyczyli” między innymi Arkadiusz Piech w Świdnicy, a w Wałbrzychu chociażby – Rafał Glapiński, koszykarz Górnika – poinformował ksiądz Paweł Pleśnierowicz, diecezjalny duszpasterz honorowych krwiodawców. Jak dodał, każdy będzie mile widziany, bo też cel jak wspomnieliśmy jest szczytny.

Warto dodać, iż oprócz propagowania idei honorowego krwiodawstwa oraz oddawania szpiku kostnego KP „Kropla nadziei” zajmuje się także działalnością charytatywną. Członkowie klubu organizują pomoc dla najbiedniejszych, a ponadto dzięki ich wysiłkom udało się ściągnąć relikwie bł. Zofii Czeskiej oraz św. Maksymiliana Marii Kolbe, który jest patronem krwiodawców. Wszyscy chętni, którzy chcieliby dołączyć do klubu, aby w rezultacie podzielić się swoją krwią, proszeni są o kontakt z księdzem Pawłem lub Marcinem Wysoczańskim, prezesem klubu, pod numerem telefonu 733-687-220.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top