"Tyflobus widzieć więcej"

"Tyflobus widzieć więcej"

w Aktualności

Wałbrzych przystąpił do ogólnopolskiej Kampanii "Tyflobus widzieć więcej", której organizatorem jest Fundacja Szansa dla Niewidomych z siedzibą w Warszawie. Kampania rozpoczęła się 4 sierpnia i potrwa do 21 września.

Prowadzona akcja ma na celu zwiększyć świadomość i wiedzę na temat problemów i potrzeb osób niepełnosprawnych w szczególności niewidomych i niedowidzących, przedstawić nowoczesne rozwiązania dzięki którym osoby posiadające dysfunkcję wzroku mogą być samodzielne oraz przybliżyć władzom i pracownikom instytucji społecznych możliwości, jakie dają nowoczesne rozwiązania.

W ramach kampanii dziś zawitał do Wałbrzycha specjalnie przygotowany Tyflobus. Przedstawiono również przykładowe stanowisko pracy dla osoby niewidomej. Ponadto zaprezentowane zostały nowoczesne pomoce wykorzystywane przez osoby niewidome i niedowidzące w domu, pracy i szkole. Każdy zainteresowany mógł także zasięgnąć porady u tyflospecjalistów oraz zobaczyć, jak powinno wyglądać stanowisko pracy dla osoby z dysfunkcją wzroku. Spotkaniu towarzyszył kiermasz prac podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wałbrzychu oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Zespole Szkół Specjalnych mieszczących się przy ul. Ogrodowej 5a w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top