Tylko u nas: Zdjęcie Białej Damy

Tylko u nas: Zdjęcie Białej Damy

w Aktualności/Galeria

Nie wiadomo kiedy i gdzie się pojawi. Nikt dokładnie też nie wie, kim jest tajemnicza zjawa. Nam udało się zrobić jej jedno zdjęcie.

Legenda głosi, że to duch uśmierconej przed wiekami niewiasty z Zagórza, którą zły  burgrabia wtrącił do więziennego lochu. Inni twierdzą, że to duch dawnej pani zamku, która ze zgryzoty po utracie męża rzuciła się przy świetle księżyca do studni.

Biała Dama, bo o niej mowa, była przyczyną różnych zdarzeń. Według legendy pewnego dnia burgrabia chciał ożenić swego syna, który osiągnął dojrzały wiek i chciał wojować. Gdy powrócił z kolejnej wyprawy, ujrzał ponoć przelotnie na zamku piękną dziewczynę, której nie mógł już zapomnieć. Zakochany wierzył, że jego wybranka pojawi się jeszcze i wówczas poprosi ją o rękę. Rzekomo pewnego wieczoru ujrzał ją znowu. Gdy nagle zniknęła w głębokiej studni, rzucił się za nią. To tylko jedna z wersji krążących po zamku. Nikt w rzeczywistości nie wie, jaka jest prawda. Biała Dama pojawiła się wczoraj w kaplicy. Udało się nam jej zrobić jedno zdjęcie. Proszę dokładnie się przyjrzeć. Widać w oknie kontury kobiety stojące tyłem do okna. To najprawdopodobniej Biała Dama.

To ku jej czci na zamku Grodno odbywają się co roku festiwale filmowe. Teoretycznie amatorskie. W rzeczywistości ściągające do Walimia coraz lepszych reżyserów. W ten weekend zapraszamy na kolejne projekcje.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top