Tylko w Wałbrzychu

Tylko w Wałbrzychu

w Kultura

Instalacja muzyczno-choreograficzna, opowieść o tańcu, śmierci, marzeniach, miłości i Schubercie ponownie zostanie zaprezentowana w przemysłowych wnętrzach Starej Kopalni. 2 kompozytorów, 4 muzyków, 12 aktorów, 900 słów, 7000 nut.

Głównym bohaterem spektaklu „Schubert. Romantyczna kompozycja na dwunastu wykonawców i kwartet smyczkowy" jest muzyka i przetworzone wątki z biografii romantycznego kompozytora Franza Schuberta. Ze sceny zabrzmi jego najsłynniejszy utwór „Śmierć i dziewczyna" wraz z nowoczesnym komentarzem stworzonym przez Wojciecha Blecharza. Klasyczny utwór potraktowany został jako materiał wyjściowy dla spektaklu rozpisanego na ciała jego uczestników: aktorów teatru oraz grupy seniorów z Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na scenie wystąpi też kwartet smyczkowy, złożony z dolnośląskich filharmoników, którzy zaprezentują się w nieco innej roli, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. – Cała forma spektaklu nie jest skoncentrowana na estetycznym efekcie. Celem jest proces i doświadczenie jakie zbierają aktorzy. Oni tańczą tak jak czują, nic wyuczonego na pamięć – zaznacza Wojciech Blecharz, kompozytor. Współproducent spektaklu: Centrum Nauki i Sztuki Sara Kopalnia. Partner spektaklu: Sudecki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Gdzie i Kiedy?

16 kwietnia 2016 / godz. 19.00 / Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia / Galeria Nr 5
17 kwietnia 2016 / godz. 18.00 / Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia / Galeria Nr 5
Rezerwacja Biletów: Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top