Tysiące darmowych ubrań

Tysiące darmowych ubrań

w Aktualności

Ponad 3,5 tysiąca zapełnionych przeróżną odzieżą wieszaków oddali do dyspozycji mieszkańców, a zarazem uczestników akcji „Pokażmy, że Potrafimy – Pomóżmy mieszkańcom naszego miasta" członkowie Rady Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto. – To dopiero niewielki postęp, jednak bardzo widoczny w porównaniu z tym, co jest planowane w następnych etapach działań rady – mówi przewodniczący RWS Dariusz Mrozicki.

To kolejna akcja rady na Nowym Mieście. W każdy czwartek w jej siedzibie wałbrzyszanie mogą otrzymać niezbędną pomoc. – Do dyspozycji mieszkańców oddajemy ponad 3,5 tysiąca zapełnionych przeróżną odzieżą wieszaków do dyspozycji uczestników akcji „Pokażmy, że Potrafimy – Pomóżmy mieszkańcom naszego miasta". Pieniądze na zakup tysiąca pięciuset wieszaków otrzymaliśmy od prezydenta Piotra Kruczkowskiego, który objął akcję swoim honorowym patronatem. Pozostałe dwa tysiące rada zakupiła z własnych środków – mówi Mrozicki.

Specjalnie na potrzeby prowadzonych akcji siedziba RWS przeszła gruntowne zmiany. – Na razie została zmodernizowana dolna część lokalu – podkreśla przewodniczący. – Wspólnota zrobiła pierwszy krok, aby potrzebującym łatwiej było znaleźć odpowiednie odzienie dla siebie i rodziny – dodaje. Mimo to wciąż potrzebna jest pomoc. Członkowie RWS maja jeszcze miejsce na umieszczenie kolejnych 2 tysięcy wieszaków. Dlatego za naszym pośrednictwem rada zwraca się do wszystkich mieszkańców o dodatkowe wsparcie poprzez dostarczanie nieużywanych wieszaków, które mogłyby być wykorzystywane podczas wydawania odzieży codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:30 oraz 14:00 do 16:00 do lokalu przy ul. Piłsudskiego 102.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top