Uczą zawodu i języka

Uczą zawodu i języka

w Gospodarka

Fundacja Wałbrzych 2000 na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu szkoli bezrobotne panie na kursie „Pracownik obsługi hotelowej-pokojowa, personel sprzątający z nauką języka angielskiego".

Szkolenie ma dwie edycje: pierwsza rozpoczęła się w kwietniu i potrwa do połowy maja, druga zaplanowana została na październik i listopad br. W każdym kursie uczestniczy 10 osób, które oprócz zasad obsługi obiektów hotelowych, poznają podstawy języka angielskiego. Zajęcia teoretyczne odbywają się w siedzibie Fundacji Wałbrzych 2000, a praktyczne ćwiczenia w obsłudze urządzeń sprzątających, utrzymywaniu czystości w pokojach hotelowych – w wałbrzyskich pensjonatach. – Atmosfera na szkoleniu jest ciepła, wykłady pouczające, a zajęcia dopasowane indywidualnie do potrzeb każdej z nas – ocenia Edyta Mirosław, jedna z uczestniczek kursu. Po ukończeniu szkolenia, dzięki zdobytym umiejętnościom i poznaniu podstaw języka angielskiego, jego absolwentki będą miały duże szanse na zdobycie pracy.

– To ważne – mówi Henryk Ziomek, dyrektor ds. szkoleń Fundacji – bo są to osoby, które od dłuższego czasu są bezrobotne, a kurs dodaje im odwagi i argumentów do poszukiwania zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top