Udany sezon dla WSM Chełmiec

Udany sezon dla WSM Chełmiec

w Sport

W Pucharze Dolnego Śląska w Cross Country, Daniel Iwanik wywalczył tytuł wicemistrza, a nasz klub okazał się 3 potęga motocyklową Dolnego Śląska w klasyfikacji generalnej sezonu 2011

Uroczyste zakończenie odbyło się w siedzibie gestora Pucharu w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry. Podczas ceremonii wręczane były nagrody, wyróżnienia i puchary za wyniki uzyskane w sezonie 2011. Nasi zawodnicy bardzo licznie reprezentowali klub w tych prestiżowych rozgrywkach, które przez Polski Związek Motorowy, zostały uznane za najlepsze zawody regionalne w kraju. Nasz dolnośląski puchar zostawił daleko w tyle dotychczasowych liderów takich jak: Puchar Bałtyku czy Puchar Malopolski. Cieszy nas to, że impreza w której startują nasi zawodnicy, staje się liderem Cross Country. Jako klub mamy również przyjemność być organizatorem dwóch rund Pucharu.

Najlepiej  z naszych zawodników wypadł Daniel Iwanik z Bielawy, który od maja 2011 roku reprezentuje WSM Chełmiec. Daniel okazał się również najmłodszym 10-letnim zawodnikiem Pucharu, co nie przeszkadzało mu w zajęciu II miejsca i zdobycia tytułu V-ce Mistrza w klasie Junior, w której startowało łącznie aż 24 zawodników !!! Z dobrej strony zaprezentował się również Kacper Borkowski z Wałbrzycha, który startował na najsłabszym motocyklu w swojej klasie i zajął ostatecznie V miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pierwsza piątka w klasyfikacji generalnej klasa JUNIOR:

1. Łazarewicz Szymon CSM Hałda – 157 pkt.

2. Iwanik Daniel WSM Chełmiec – 98 pkt.

3. Pietruszczak Jakub – 90 pkt.

4. Król Tomasz – 71 pkt.

5. Borkowski Kacper WSM Chełmiec – 50 pkt.

W rywalizacji klubowej, mimo, że jesteśmy najmłodszym klubem w stawce liczącej 10 klubów udało nam się zająć miejsce na podium zdobywając III miejsce z dorobkiem 303 pkt. To bardzo udany debiut tym bardziej, że jako jedyni wystawiliśmy najmłodszych zawodników.

Pierwsza piątka w klasyfikacji klubowej:

1. CSM Hałda – 662 pkt.

2. MK Siedlęcin – 638 pkt.

3. WSM Chełmiec – 303 pkt.

4. PANDA Racing Opole – 232 pkt.

5. KSM Kamienna Góra – 89 pkt.

Miejsca pozostałych zawodników WSM Chełmiec:

Klasa JUNIOR – 24 zawodników:

6. Boroń Patryk – 32 pkt.17. Babiarz Oskar – 20 pkt. 18. Babiarz Olimpia – 18 pkt. 19. Wołek Marcin – 16 pkt. 20. Kowalski Adam – 15 pkt. 22. Szostak Krystian – 13 pkt.

Klasa E1 – 92 zawodników:

18. Boroń Radosław – 27 pkt. 55. Szutowski Bartosz – 8 pkt.

Klasa E2/E3 – 103 zawodników:

53. Boroń Rafał – 6 pkt.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top